Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Liepājas Radio teātris sācis trešo sezonu

Liepājas Radio teātris trešo sezonu sācis ar Sabīnes Košeļevas romāna “Rīga-Maskava” audioizrādi, informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Sākoties Covid-19 pandēmijai, Liepājas teātra aktrisei Karīnai Tatarinovai radās iecere veidot Liepājas Radio teātri, un 2020.gadā vairāku latviešu autoru darbu audioizrādes izskanēja “Rietumu Radio” un Latvijas Radio ēterā.

Lielākais līdz šim tapušais darbs ir Noras Ikstenas romāna “Jaunavas mācība” audioizrāde sešos raidījumos, ko joprojām var noklausīties Liepājas teātra mājaslapā.

Trešajai sezonai izvēlēts Košeļevas romāns “Rīga-Maskava”, kura audiopirmizrāde trīs turpinājumos paredzēta Latvijas Radio ēterā 2023.gada februārī. Darbs pie ieraksta Liepājas teātra studijā, strādājot skaņu meistariem Mildai Ziemanei un Ģirtam Siliņam, jau sācies un ilgs vairākus mēnešus.

Tatarinova skaidro, ka Liepājas Radio teātrī ir skanējuši Košeļevas stāsti no krājuma “Vientulības ministrija”. Šoreiz tas ir miniromāns.

“Apzināti meklēju kaut ko, kur ir jūtama Liepāja. Šeit ir – nesaucot pilsētu, ielas un vietas vārdos, tā ir jūtama starp rindiņām. Jaunas sievietes stāsts, kurā viņa nemeklē un neiet vieglāko ceļu. Stāsts par to, kā dzīvot mīlestību un izdzīvot sāpes, par aizspriedumiem un pārliecībām,” darba izvēli raksturo Tatarinova.

Šajā Liepājas Radio teātra iestudējumā piedalās Liepājas teātra aktieri Madara Kalna, Kārlis Ērglis, Laura Jeruma, Mārtiņš Kalita, Madara Viļčuka, Leons Leščinskis, Armands Kaušelis, kurš fotogrāfijās iemūžina arī tapšanas procesu, Aina Karele, Kārlis Artejevs, Inese Kučinska un režisors Dmitrijs Petrenko, bet galvenajās lomās varēs dzirdēt ieraksta režisori Tatarinovu un Dailes teātra aktieri Gintu Grāveli.

Liepājas Radio teātris saņēmis Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālo atbalstu.