Atpakaļ

Liepājas Simfoniskais orķestris atskaņos pasaules klasiku un jaunu latviešu mūziku

Šodien plkst.19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gunta Kuzmas vadībā pirmatskaņojumu piedzīvos Ilonas Breģes Ceturtā simfonija, kā arī orķestris atskaņos Ludviga van Bēthovena “Vijolkoncertu” ar vijolnieku Sergeju Dogadinu solista lomā, informēja orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Bēthovena 1806.gadā tapušais “Vijolkoncerts” tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem darbiem vijolkoncertu žanrā, un to regulāri atskaņo koncertzālēs visā pasaulē. Skaņdarbs veltīts Bēthovena bērnības draugam, vijolniekam un arī diriģentam Stefanam fon Breiningam, kura sievai kā veltījums savukārt divus gadus vēlāk tapa šī koncerta pārlikums klavierēm un orķestrim.

Solista lomu šajā koncertā pildīs Austrijā dzīvojošais vijolnieks, starptautisko konkursu laureāts Dogadins, ar kuru Liepājas Simfoniskais orķestris sadarbojies jau vairākkārt.

Ceturto simfoniju Breģe pabeigusi 2021.gada jūlijā, un tas veltīts viņai vistuvākā cilvēka – viņsaulē aizgājušās mātes Vizbulītes Breģes (1933-2018) piemiņai.

Simfonijai ir četras daļas, un trešajā daļā komponiste izmantojusi variāciju formu, lai veidotu atmiņu acumirkļu kolāžu, kuru pamatā ir viņas piecu gadu vecumā sacerēta un mātei dāvināta dziesmiņa.