Atpakaļ

Liepājas Simfoniskais orķestris sāk koncerttūri ar vijolnieku Bulajevu

0

 Šodien plkst.19 Limbažu Kultūras namā koncertēs Liepājas Simfoniskais orķestris ar vijolnieku Daniilu Bulajevu, informēja orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Talantīgā, 18 gadus vecā vijolnieka Bulajeva un Liepājas Simfoniskā orķestra satikšanās uz vienas skatuves ir sen gaidīts notikums. Pēdējā kopīgā muzicēšanas reize bija Liepājā 2018.gadā, taču vijolnieka meistarība aug ar katru dienu, un kopš šīs tikšanās viņš 2020.gadā tika nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, kā arī piedalījies dažādos mūzikas festivālos daudzās pasaules vietās, iegūstot augstākos novērtējumus arī starptautiskos konkursos.

Bulajevs vijoļspēli ir apguvis Nellijas Sarkisjanas klasē Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Instrumentu izvēlējies četru gadu vecumā, Gidona Krēmera uzstāšanās iedvesmots, un jau piecu gadu vecumā pirmo reizi kā solists koncertējis kopā ar kamerorķestri. Plašāku rezonansi sabiedrībā izpelnījās Bulajeva uzstāšanās kopā ar orķestri “Kremerata Baltica” 2014.gadā, kur tika atskaņots Georga Pelēča skaņdarbs “Plaukstošais jasmīns”.

Diriģenta Andra Veismaņa vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris un Bulajevs atskaņos Fēliksa Mendelszona vijolkoncertu. Koncerta programmā iekļauta arī uvertīra vienai no populārākajām Volfganga Amadeja Mocarta operām – “Figaro kāzas” un pirmais Pētera Čaikovska simfoniskais darbs – simfonija “Ziemas sapņi”.

Kopā ar vijolnieku Bulajevu diriģenta Veismaņa vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs arī Balvos, Jelgavā, Talsos un Liepājā.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.