Atpakaļ

Muzeju naktī Liepāja modīsies rītdienai

Sestdien, 2022. gada 14. maijā pēc divu gadu pārtraukuma no plkst. 19 līdz 01 Liepājas muzejs Kūrmājas pr.16/18, Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24, kā arī muzeja draugi citviet pilsētā piedalīsies starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts” un piedāvās dažādas aktivitātes ikvienam interesentam.

Šogad “Muzeju naktij” netika noteikta vienota devīze, un akcijas dalībnieki varēja būt radoši virstēmas izvēlē. Liepājas šī gada “Muzeju nakts” moto ir “Mostamies rītdienai”, tādejādi ikvienu programmas dalībnieku un apmeklētāju mudinot uz pamošanos pēc divu gadu lielas snaudas, pavasarīgu rosību un pozitīvu skatu nākotnē.

Akcijā piedalīsies ievērojams skaits Liepājas izglītības, kultūras, tūrisma un citu iestāžu pārstāvju, kas apmeklētājiem piedāvās daudzveidīgu un piesātinātu vakara programmu. Interesentiem bezmaksas pasākumos būs iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, baudīt mūziku un mākslu, ļauties naksnīgām maltītēm, iepirkties, doties ekskursijās, un izmantot citus “Muzeju nakts” īpašos piedāvājumus.

“Muzeju nakti” Liepājas muzeja dārzā uz lielās skatuves ieskandinās grupa “Willow Farm” un etnoperkusionists Nils Īle vakara kulminācijā uzstājoties grupai “Oranžās brīvdienas”. Ne mazāk skanīgs būs arī Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs, kur apmeklētājiem būs iespēja ļauties senās mūzikas kamerkoncertam Hoijeres istabās, 20. gs. sākuma klaviermūzikai Stenderu ģimenes dzīvoklī vai senajiem dančiem ēkas iekšpagalmā.

Muzikāli priekšnesumi un dejas būs pieejamas arī citviet Liepājā – POP ROK SKOLĀ, skvērā pie Liepājas universitātes Lielajā ielā 14, kur tautas deju kolektīvi ierībinās laukumu pie universitātes ēkas.

Arī šogad “Muzeju nakts” laikā kursēs nakts vilcieniņš “Libau Train”, nogādājot apmeklētājus dažādās norises vietās. Papildus tam sadarbībā ar Liepājas universitāti notiks velo brauciens no pilsētas centra līdz Redanam Karostā.

Starptautiskajā akcijā piedalīsies un durvis naksnīgām aktivitātēm vērs Liepājas muzejs (pasākumi notiks gan muzeja dārzā, gan iekštelpās), Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” (pasākumi notiks gan nama pagalmā, gan iekštelpās), koncertzāle “Lielais dzintars”, Zinātnes un inovāciju centrs (ZIIC), Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka (LCZB) un Bērnu bibliotēka “Vecliepājas rūķis”, Karostas ūdens tornis, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola, Liepājas Universitāte (LiepU), Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV), Viesnīca Promenade Hotel Liepāja, galerija “Romas dārzs”, SIA “Liepājas Pētertirgus”, radošā studija “Uzmanību, Bērni!”, Kultūras nams “Wiktorija”, Karostas un Neatkarības kara muzejs Redanā, Karostas ģimeņu atbalsta centrs “Miera Osta”, Zvaigznes grāmatu nams, veikals “Globuss Liepāja”, ekspozīcija “Pie Miķeļa”, BB Wakeparks, restorāns “Spīķeris”, restorāns “Pastnieka Māja” un kafejnīca “Serenāde”.

Atgādinām, ka ieeja muzejos un dalība sadarbības partneru organizētajos pasākumos 14. maijā ir bez maksas.

Plašāka informācija par Liepājas “Muzeju nakts” norisēm “Mostamies rītdienai” tīmekļvietnē www.liepajasmuzejs.lv, kā arī Facebook lapā: www.facebook.com/MuzejuNaktsLiepaja

Papildu informāciju par starptautisko akciju tīmekļvietnē www.nuitdesmusees.fr.

Aicinām liepājniekus un pilsētas viesus notraust pandēmijas laika smagumu un ļauties “Muzeju nakts” burvībai. Uz tikšanos sestdien, 14. maijā!