Atpakaļ

Pasākums “Viss par kino. Montāža”

Kuldīgas Jauniešu mājā 9.martā notika karjeras izglītības pasākums “Viss par kino. Montāža”, kurā pulcējās vairāk nekā 50 interesentu no Kuldīgas novada skolām.

Pasākumu vadīja Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) kinožurnālistes Kristīne Simsone un Laura Elcere.  RIGA IFF sadarbībā ar NORVĒĢIJAS KINO KLUBU APVIENĪBU  ir  izveidojis desmit video nodarbības, kurās dažādu kino profesiju pārstāvji – režisori, scenāristi, kostīmu mākslinieki un citi – stāsta par to, kāda ir viņu aroda loma filmas veidošanā. Šajā pasākumā ekspertes akcentēja montāžas nozīmi filmas tapšanas procesā, demonstrējot atbilstošu video klipu, kurā saprotamā veidā tiek atklāti montāžas veidi un noslēpumi. Tāpat viešņas stāstīja par savu pieredzi kino jomā un deva skolēniem iespēju izveidot  savu filmiņu, izmantojot iepriekš iegūtās zināšanas par montāžu. Drosmīgākie tās atļāva arī demonstrēt uz lielā ekrāna visiem klātesošajiem.

Nodarbības mērķis bija apgūt sociālo mediju Instagram un TikTok stilistiku  skolēniem pazīstamā un saprotamā veidolā, kā arī sniegt informāciju un ieinteresēt viņus par  nepieciešamo izglītību un karjeras iespējām kino nozarē.

Pēc nodarbības dalībnieki atzina, ka bija  interesanti uzzināt montāžas aizkulises un turpmāk filmas viņi skatīsies jau pavisam savādāk – zinot, kādi montāžas paņēmieni un efekti tiek izmantoti. Iespējams, kādam no 7.-9.klašu audzēkņiem šis pasākums radīs interesi savu turpmāko karjeru saistīt ar  kino industriju.