Atpakaļ

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskola svinīgi atklās mācību gadu

Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā šodien plkst.11 notiks Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas mācību gada svinīga atklāšana, informēja Aizsardzības ministrija.

Svinīgajā notikumā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktore Dace Rozentāle un Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Pasākumā muzicēs Jūras spēku orķestris, kā arī apmeklētājiem pēc svinīgās ceremonijas līdz plkst.13 būs iespēja apskatīt Jūras spēku un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes organizēto militārās tehnikas izstādi.

Mācības Kalpaka profesionālajā vidusskolā šogad sākuši 46 pirmā kursa kadeti, un turpina 29 otrā kursa kadeti.

Profesionālajā vidusskolā jaunieši var iestāties pēc 9.klases, lai papildu vidusskolas tēmām apgūtu militārās zināšanas un iegūtu jaunākā militārā instruktora kvalifikāciju.

Profesionālajā vidusskolā uzņemtie audzēkņi apgūst vispārējo vidējo izglītību ar papildu inženierzinātņu priekšmetiem, angļu valodu, fizisko sagatavotību un militāro mācību. Mācībās uzsvars tiek likts uz līderības, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstīšanu.

Jau ziņots, ka 2021.gada jūlijā Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma telpās durvis vēra Kalpaka profesionālā vidusskola. Pēc Skrundas novada Rudbāržu muižas ēkas renovēšanas un pielāgošanas skolas vajadzībām mācības notiks Rudbāržos, kur tuvumā atrodas militārais poligons “Mežaine”. Tāpat šīs vietas izvēlei ir simboliska nozīme, jo no Rudbāržu muižas 1919.gada 3.martā sākās Latvijas atbrīvošana pulkveža O. Kalpaka vadībā.