Atpakaļ

Sākas Latvijas filmu Rudens maratons

Sākot ar 8. septembri, gaidāmas gandrīz 20 jaunu Latvijas filmu pirmizrādes no septembra līdz decembrim. Filmas būs skatāmas arī Talsu kinoteātrī „Auseklis”.

Preses konferencē 5. septembrī Kultūras ministrs Nauris Puntulis atgādināja pandēmijas laikā izvirzīto kultūras nozares lozungu – ierobežojumi aizliedz rādīt, bet tie neaizliedz radīt! Tāpēc aizvadītajos divos gados visās kultūras nozarēs, arī filmu nozarē, tika meklēts papildu finansējums un radoša darba iespējas, un arī tad, kad kinoteātri bija slēgti skatītājiem, darbs filmu nozarē neapstājās un tapa jaunas filmas. Šajā rudenī pie skatītājiem nonāk gan tikko pabeigtas filmas, gan tādas, kuru pirmizrāde pandēmijas dēļ tikusi atlikta, un NKC vadītāja Dita Rietuma rezumē, ka vienojošais faktors šoreiz ir absolūta dažādība gan tematikā, gan stilistikā, gan žanru daudzveidībā, tāpēc ir cerība, ka savu Latvijas kino šoruden atradīs jebkurš skatītājs.

Kinoskatīšanās maratona ietvaros Nacionālais Kino centrs izsludina balvas aktīvākajiem kinoteātru apmeklētājiem – noskatoties piecas filmas un iesūtot kinobiļetes, balvā saņemsiet grāmatu „Kinomāksla. Ievads”, ko sarakstījis amerikāņu kinoteorētiķis, „populārās kinozinātnes” meistars Deivids Bordvels ar kolēģi un dzīvesbiedri Kristīnu Tompsoni (latviski tulkota un izdota ar NKC un MEDIA Latvijas biroja iniciatīvu, 600 lpp.).

Lai saņemtu balvu, laikā no 8. septembra līdz 31. decembrim jānoskatās kinoteātros piecas jaunas Latvijas filmas un katra seansa biļete jāsaglabā, jānofotografē vai tml. Kad sakrātas piecas biļetes, tās jānosūta uz e-pasta adresi filmumaratons@nkc.gov.lv vai pa pastu uz adresi Peitavas ielā 10, Rīga, LV-1050, ar norādi „Rudens maratons” (katra biļete var tikt iesūtīta tikai vienu reizi). Sūtījumā jānorāda  kinoskatītāja vārds, uzvārds, kontakttālrunis un e-pasta adrese; balvas varēs saņemt Nacionālajā Kino centrā vai vienoties par grāmatas nosūtīšanu adresātam.