Atpakaļ

Svētdien Ventspilī notiks labdarības koncerts Ukrainas atbalstam

3.aprīlī, plkst.19 Ventspilī, koncertzālē “Latvija”, notiks labdarības koncerts “Nakts nevar ilgt mūžīgi”, kura apmeklētājiem, iegādājoties biļeti, būs iespēja ziedot kara plosītajai Ukrainai un tās cilvēku atbalstam, informēja pašvaldībā.

Koncertā “Nakts nevar ilgt mūžīgi” izskanēs dziesmas no divu ievērojamu, dažādu paaudžu un atšķirīgu pasauļu skaņražu cikliem. Ievadā klausītāji gan klātienē, gan tiešsaistē dzirdēs ievērojamā 20. un 21.gadsimta ukraiņu komponista Valentīna Silvestrova dziesmas no cikla “Klusās dziesmas” baritona Armanda Siliņa un pianista Riharda Plešanova sniegumā.

Turpinājumā pirmatskaņojumu Latvijā piedzīvos pazīstamā amerikāņu komponista Deivida Langa piecu dziesmu cikls “Runā nāve”, kura lasījumam vienkop pulcēsies soprāns Beāte Zviedre, vijolniece Marta Spārniņa, ģitārists Kaspars Vizulis un pianists Edgars Cīrulis. Koncerta telpu vārda plašākajā nozīmē veidos vizuālie mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo.

Ciklam “Klusās dziesmas”, kas radīts laika posmā no 1974. līdz 1977.gadam, Silvestrovs izmantojis krievu un angļu autoru, tostarp Jevgeņija Baratinska, Aleksandra Puškina, Sergeja Jeseņina, Džona Kītsa un Persija Biša Šellija un citu romantisko dzeju. Kā teicis pats komponists, kura cikls savulaik daudzus pārsteidza ar negaidīto “muzikalitāti”, rimtumu un skumjo skaistumu iepretim iepriekš piedzīvotajam radikālismam, “šī cikla galvenā varone ir dzeja”. Tādējādi Silvestrovs atzīstas nepieciešamības sajūtā pēc reveransa poēzijai, ļaujot dzejai pašai sevi izdziedāt.

Dziesmā “Sāpes mainās” rodamā frāze ir mākslinieku Dzudzilo izvēlēta par Ventspils koncerta vadmotīvu – “Nakts nevar ilgt mūžīgi”.

Biļetes uz labdarības koncertu “Nakts nevar ilgt mūžīgi” Ventspilī, koncertzālē “Latvija”, kā arī biļetes piekļuvei koncerta tiešraidei internetā nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā.

Visi ieņēmumi no biļešu tirdzniecības un pie to iegādes brīvprātīgi pievienotie ziedojumi ar labdarības organizācijas “Ziedot.lv” starpniecību tiks novirzīti palīdzībai Ukrainas cilvēkiem un nonāks tur, kur visvairāk nepieciešami.