Atpakaļ

Svinēs Ziemupes 600.dzimšanas dienu

Šodien Dienvidkurzemes novada Vērgales pagasta Ziemupē ar daudzpusīgu svētku programmu tiks svinēta ciemata 600.dzimšanas diena, aģentūru LETA informēja biedrības “Ziemupīte” pārstāve Daina Vanaga.

Diena sāksies ar orientēšanās pastaigu “Zembeektes ķīķerēšana” možajiem. Plkst.11 dažādās Ziemupes vietās norisināsies vietizrāde “Stāstu vietas”, kuru veido režisors ar Ziemupes saknēm Mārtiņš Eihe kopā ar dramaturģi Rūtu Dišleri, iesaistot vietējos iedzīvotājus, Vērgales dramatiskā teātra kolektīva aktierus un papildspēkus no Liepājas Teātra jaunajiem aktieriem.

Vēlāk plkst.14 gaidāms Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts” uzvedums “Aiziet jūriņā!”, kas veidots pēc Janas Egles stāsta, kur par prototipu ņemts stāsts par kādu ziemupnieku.

Centrālais notikums plkst.17 būs “Asfaltēšanas kongress”, inscinēta publiska diskusija par sabiedrībā nozīmīgu aktualitāti, piedaloties gan sveicējiem, gan vietējiem amatierkolektīviem kurā svētku noskaņās mēģinās saprast, kādas izmaiņas radītu asfaltētais ceļš Vērgale-Ziemupe un vai šīs izmaiņas iedzīvotājiem nepieciešamas. Kongresu noslēgs ar svētku torti, kuru palīdz sagādāt Ganību māja.

Vakara noslēgumā gaidāmas spāņu dejas, zaļumballe centrā un brīvdabas kino Ziemupes jūrmalā. Kino repertuārā Lailas Pakalniņas filmas “Teodors”, “Kurpe”, “Spogulī”, Daces Pūces “Bedre”.

Ziemupe ir piejūras ciemats Kurzemē, kas pirmo reizi kartēs minēts 1422.gadā. Sākotnēji kā nosaukums parādījās Zembeekte.