Atpakaļ

Talsu novada muzejā būs skatāma izstāde “Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.-21.gs.”

0

Šodien plkst.16 Talsu novada muzejā atklās izstādi “Retumu kabineti. Kaislība Eiropā 16.-21.gs.”, informēja muzeja galvenā speciāliste darbā ar sabiedrību Laura Ratniece.

Izstāde apmeklētājus iepazīstina ar Eiropas muzeju aizsākumiem. Izstādes kurators ir Žils Bonviāls no Francijas.

Izstādes mērķis ir pastāstīt Latvijas auditorijai par retumu kabinetu tradīcijas vēsturi. Piedāvātais ceļojums laikā ļaušot labāk izprast nozīmīgāko atklājumu atstāto ietekmi uz Eiropas attīstību un uzplaukumu, dabas zinātņu attīstību, cilvēces zināšanu apkopošanu un izplatību, kā arī muzeju veidošanos.

Talsu novada muzeja telpās tiks eksponēti vairāki simti dabas izcelsmes un mākslas priekšmetu no Latvijas muzeju un mantojuma institūciju, kā arī franču privātkolekcijām. Izstādes apmeklētāji tiks iepazīstināti ar to, cik lielā mērā retumu kabinetu koncepcija turpina iedvesmot mūsdienu māksliniekus un kolekcionārus.

Izstādi piedāvā Talsu novada muzejs sadarbībā ar biedrību “VIA ARS”.

Izstādē apskatāmi priekšmeti no Ventspils muzeja, Latvijas Universitātes (LU) Vēstures muzeja, LU Bibliotēkas, mākslas muzeja “Rīgas birža”/LNMM, Rundāles pils muzeja un citiem. Izstādi papildina Arta Sveces kolekcija.

Tāpat izstādi papildinās Talsu novada muzeja krājuma retumi. Būs iespēja aplūkot tauriņu kolekciju, reti sastopamas 17.-19.gadsimta grāmatas, arī Ernesta Glika tulkotās Bībeles 1685.-1689.gada izdevumu.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.