Atpakaļ

Talsu novada muzejā skatāma pasaulslavenā fotogrāfa Ulvja Alberta izstāde

No šodienas Talsu novada muzejā skatāma pasaulslavenā fotogrāfa Ulvja Alberta izstāde, informēja mākslas galerijas “Birkenfelds” īpašnieks Toms Zvirbulis.

Latviešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Alberta personālizstādes atklāšanas pasākums plānots 24.septembrī plkst.14. Izstāde tapusi sadarbībā ar mākslas galeriju “Birkenfelds” un būs apskatāma līdz 30.oktobrim.

Alberta nozīmīgākie darbi iedalāmi trīs tēmās. Pirmā tēma ir “Slavenības” – aktieri, mūziķi, kino cilvēki un sabiedriskie darbinieki, ar kuriem Alberts tikās laika posmā no 1968.gada līdz 2008.gadam. Otrā tēma ir projekts “Ledusskapis”, kura sākotnējā iecere bija veikt pētījumu, kas ir ledusskapī slaveniem cilvēkiem. Savukārt trešā tēma ir “Pokera spēlmaņu portreti”. Talsu muzejā skatāmi darbi no visām trim Alberta ievērojamāko darbu tēmām.

Pasaulē Alberts pazīstams ar amerikāņu aktieru, mūziķu, sabiedrībā pazīstamu personību, sabiedrisko darbinieku un pokera spēlmaņu portretu fotogrāfijām. 20.gadsimta 60.gadu beigās Alberts guva ievērību, publicējot fotogrāfijas laikraksta “The Seattle Times” svētdienas pielikumos. Viņu kā fotogrāfu interesēja rokmūzika un, apmeklējot koncertus, Alberts fotografēja gan mūzikas zvaigznes slavas zenītā, gan arī tās, kas vēl tikai sāka savu ceļu – Bobu Dilanu, Džimiju Hendriksu, Venu Morisonu, Petiju Smitu, Tīnu Tērneri un citus.

Alberts dzimis 1942.gada 8.maijā Rīgā. Otrā pasaules kara laikā viņa ģimene devās bēgļu gaitās uz Vāciju. 1949.gadā ģimene devās trimdā uz ASV. Alberta bērnībā un skolas gados viņa ģimene dzīvoja Takomā, Vašingtonas pavalstī. Alberts absolvējis Vašingtonas Universitāti Sietlā, iegūstot mākslas bakalaura grādu komunikācijas zinātnēs.

2012.gadā Alberts saņēma Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonda balvu, ko piešķir par darbiem, kas rosina un bagātina latviešu moderno mākslu un literatūru, dzīvojot ārpus Latvijas.