Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Talsu tautas namā norisināsies reģionālās sanāksmes par atbalsta sistēmu jauniešiem

Labklājības ministrija (LM) šodien Talsu tautas namā rīko sanāksmi par atbalsta sistēmu jauniešiem, informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Kā skaidro LM, vielu atkarības, neciešami apstākļi mājās, uzticības personas trūkums ir tikai daži no iemesliem, kādēļ jaunieši arvien izkrīt no izglītības sistēmas, klaiņo un saskaras ar citām grūtībām, kur nepieciešama profesionāļu iejaukšanās, iesaiste un atbalsts.

Vienkopus aicinot sociālos darbiniekus, jaunatnes lietu speciālistus, sociālos pedagogus, bāriņtiesu darbiniekus, jauniešu nevalstisko organizāciju pārstāvjus un pašus jauniešus, šogad metodiski informatīvās sanāksmes LM organizē ar mērķi stiprināt starpinstitucionālo un starpprofesionālo sadarbību, atbalstot grūtībās nonākušu jaunieti.

Pasākumu laikā tā dalībnieki tiks iepazīstināti ar aktualitātēm LM īstenotajā projektā “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās”, kā arī Valsts drošības dienesta pārstāvis informēs dalībniekus par radikalizācijas aktuālajām tendencēm, tostarp par interneta lomu radikalizācijas procesā, un vēlamo rīcību, konstatējot radikalizācijas pazīmes.

Savukārt Latvijas Sociālo darbinieku biedrības pārstāvji iepazīstinās dalībniekus ar jauno Latvijas sociālo darbinieku ētikas kodeksu un atbildēs uz jautājumiem par ētisko jautājumu risināšanas procesu.

Profesionāļiem sadarbojoties un uzklausot jauniešus, būs jārod risinājums, pavisam reāliem un sarežģītiem dzīvesstāstiem. Piedāvātos risinājumus vērtēs paši jaunieši.

LM metodiski informatīvās sanāksmes notiks no šodienas līdz 13.oktobrim. 29.septembrī sanāksme notiks Dobeles pilsētas kultūras namā, 4.oktobrī – “Hotel Latgola”, 11.oktobrī – Smiltenes pilsētas kultūras un sporta centrs un 13.oktobrī – “Grand Poet Hotel”.