Atpakaļ

Valdemārpilī notiks pasākums bērniem par Slīteres Nacionālā parka dzīvniekiem

Valdemārpilī notiks pasākums bērniem par Slīteres Nacionālā parka (SNP) dzīvniekiem, informēja SNP dabas centra vadītāja Baiba Ralle.

SNP dabas centrs sadarbībā ar Valdemārpils bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļu Raiņa ielā 14a sestdien, 11.februārī, plkst.11 rīko īpašu pasākumu ģimenēm ar bērniem.

Pasākuma pirmajā daļā stāstīs par SNP meža dzīvniekiem, atklājot gan to, kā tie pavada ziemu, gan pēc kādām pazīmēm tie dabā identificējami, gan citus īpašus un interesantus faktus.

Savukārt pasākuma otrajā daļā daudz jauna varēs atklāt izstādē “Mana adrese: mežs”, kurā būs skatāma ragaino pārnadžu ragu kolekcija, dažādas zvērādas, galvaskausi, pēdu atlējumi un citi interesanti meža “eksponāti”.

SNP ir viena no senākajām īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām Latvijā. Nacionālais parks lepojas ar izcilu ainavu dažādību, mazskartiem mežiem, bagātu augu un dzīvnieku valsti. Te aug tādi dabas retumi kā parastā īve un Baltijas efeja, dzīvo vilki, lūši, aļņi, kā arī daudzi reti bezmugurkaulnieki.

Šogad SNP svin 100 gadus kopš tā pirmsākuma – Šlīteres dabas pieminekļa – izveides. Laika gaitā mainījusies gan aizsargājamās teritorijas platība, gan nosaukums. Paredzēts, ka SNP simtgades jubilejas noskaņās vasaras sākumā izstāde “Mana adrese: mežs” ar plašāku klāstu eksponātu būs skatāma arī Šlīteres bākā.