Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
Iesūti
Atpakaļ

Valdemārpilī veiksmīgi īstenots jauniešu iniciatīvas projekts

0

18. novembrī noslēdzās jauniešu iniciatīvas projekts „Mēs un Krišjānis Valdemārs”, ko īstenoja Agate Everita Betnere sadarbībā ar biedrību „Latvijas mazpulki”. Projekta mērķis bija labiekārtot un uzlabot Priežu kalna teritoriju, nodrošinot informatīvu un izglītojošu materiālu pieejamību par Krišjāni Valdemāru un radot jaunu apskates objektu mūsu iedzīvotājiem un Latvijas apceļotājiem.

Arī šajā gadā Talsu novada jaunatnes lietu konsultatīvā padome sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību aicināja jauniešus īstenot idejas, piedaloties Talsu novada jauniešu iniciatīvu projektu konkursā.

Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt jauniešu iniciatīvas, kas veicina Talsu novada jauniešu iekļaušanos kultūras, sporta un izglītības procesos, sekmējot viņu vērtību orientāciju, aktīvu līdzdalību un fiziskās aktivitātes.

Valdemārpils mazpulka dalībniece Agate Everita Betnere maijā prezentēja iesniegtā projekta ideju un saņēma apstiprinājumu, ka projekts ir realizējams, saņemot tam pašvaldības finansējumu 520 eiro apmērā.

Šī vasara mazpulcēnu radošajā dzīvē bijusi īpaši darbīga, jo projektā tika sakopts Valdemārpils Priežu kalns, izpļaujot zāli un izzāģējot krūmus, lai varētu par godu Krišjānim Valdemāram, kuram tā bijusi iemīļota pastaigu vieta, iekārtot ugunskura vietu un sajūtu taku. Taka veidota no dažādiem dabas materiāliem un tajā izvietotas arī QR kodu informācijas plāksnītes, ko, viedtālrunī noskenējot, pastaigu vietas apmeklētājs var uzzināt plašāk par pašu Krišjāni Valdemāru un dažādām ar viņa biogrāfiju saistītām tēmām. Līdztekus, lai veicinātu tūrismu, dabas un kultūrvides iepazīšanu, labiekārtotajā Priežu kalna maršrutā integrēts pazīstamās orientēšanās spēles „Geocaching” jeb slēpņošanas punkts.

„Projekta realizācija nebūtu iespējama bez Valdemārpils pilsētas, Ārlavas, Lubes un Īves pagasta pārvaldes vadītāja Andra Grīnberga un sekretāres Zandas Blumbergas palīdzības. Tāpat liels paldies par neizmērojamo atbalstu ainavu arhitektei Zandai Bitmanei, kura mūs konsultēja par vietas iekārtojumu un dalījās ar savām radošajām un patiesi brīnišķīgām vīzijām par to, kādai būt mūsu jaunajai atpūtas vietai. Kopumā liels darbs tika ieguldīts apkārtnes sakopšanā – vieta attīrīta no atkritumiem un gružiem, novākti zari un nogrābtas lapas, kas tika paveikts pašu mazpulku un viņu vecāku spēkiem,” stāsta Valdemārpils mazpulka vadītāja Anda Dzene.

Šogad Talsu novada pašvaldības rīkotajā jauniešu iniciatīvu projektu konkursā tika iesniegti deviņi pieteikumi. Izvērtējot projektu pieteikumus, tika ņemti vērā atbilstības un kvalitātes kritēriji. Komisijas atbalsu un pašvaldības finansējumu projekta īstenošanai saņēma visi iesniegtie projekti. Šogad konkursā pieejamais kopējais pašvaldības finansējuma apmērs bija 4800 eiro.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.