Atpakaļ

Ventspilī notiks astotās Lībiešu kultūras dienas

Piektdien un sestdien Ventspilī notiks astotās Lībiešu kultūras dienas,  informēja pasākuma rīkotāji.

Lībiešu kultūras dienu Ventspilī ieskaņu piektdien Galvenajā bibliotēkā plkst.18 iezīmēs atvērta diskusija par lībisko identitāti, kuru vadīs Zane Ernštreite, piedaloties cilvēkiem, kuri kopj, sargā un attīsta lībiešu nemateriālo kultūras mantojumu.

Tie būs stāsti par cilvēku piederību, vērtībām, atmiņām un nākotnes redzējumu. Pasākumu ar dziesmām kuplinās arī Ventspils lībiešu ansamblis Rāndalist un folkloras kopa Kāndla, kuri kopj lībiešu tradīcijas tieši Ventspilī un novadā.

Pirms diskusijas plkst.17 tiks atklāta dabas pētnieka un fotogrāfa Viļņa Skujas fotoizstāde.

Lībiešu kultūras dienu otro dienu, 8.oktobri, ievadīs īss piemiņas brīdis pie lībiešu dzejnieka Jāņa Prinča pieminekļa plkst.10, bet plkst.11 Ventspils Galvenajā bibliotēkā būs dzirdami populārzinātniski lasījumi Latvijas Universitātes Lībiešu institūta un draugu stāsti.

Lasījumu sesijā Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūta pētnieki runās par dažādām lībiešu mantojumam un tā izmantošanai mūsdienās veltītām tēmām.

Renāte Blumberga stāstīs par pēdējo simt gadu norisēm lībiešu kopienas ceļā uz nākamgad gaidāmo lībiešu simbolu – karoga, himnas un biedrības simtgadi, Baiba Šuvcāne iepazīstinās ar Lībiešu krasta kapsētās un citur meklējamajām lībiešu kultūras darbinieku atdusas vietām, Valts Ernštreits runās par vietu nosaukumiem un vietvārdiem lībiešu valodā.

Lasījumu otrajā daļā LU Lībiešu institūta pētnieces Ieva Vītola un Lolita Ozoliņa stāstīs par to, kādas lībiskā mantojuma liecības ieraugāmas Lībiešu krastā un Ziemeļvidzemē.

Pēc lasījumiem būs iespēja iesaistīties diskusijā ar LU Lībiešu institūta pētniekiem un lībiešu kopienas locekļiem par dažādiem viņus interesējošiem un ar lībiešiem un lībisko saistītiem jautājumiem.

Noslēdzot Lībiešu kultūras dienu pasākumus, sestdien, 8.oktobrī, plkst.18 koncertzālē Latvija tiks atskaņota kora “Anima” koncertprogramma Līvu sasaukšanās.