Atpakaļ

Ventspils koncertzālē “Latvija” atklās festivālu “LNSO vasarnīca 2022”

Ventspils koncertzālē “Latvija” šodien plkst.20 atklās festivālu “LNSO vasarnīca 2022”, kurā izskanēs koncerts “Reiha “Tuksneša mūzika” un LNSO”, piedaloties pašmāju mūzikas zvaigznēm – obojistam Upatniekam, pianistam Plešanovam, Latvijas Radio kora grupai un diriģentam Kuzmam.

Kā informēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) komunikācijas konsultante Anna Babre, koncertā skanēs Santas Ratnieces klavierdarbs “Muqarnas”, Lučāno Berio Sekvence obojai, Ģerģa Ligeti etīdes klavierēm un Stīva Reiha “Tuksneša mūzika”.

Savukārt sestdien, 20.augustā plkst.20 koncertā “LNSO un Prometejs” orķestris diriģenta Pogas vadībā atskaņos Artura Maskata partitūru “My river runs to thee…”, bet kopā ar pianistu Korobeiņikovu – Aleksandra Skrjabina simfonisko poēmu “Prometejs”.

Savukārt plkst.22 uz āra skatuves uzstāsies Sevidžs. Ventspils koncertā Sevidžs muzicēs kopā ar LNSO stīgu ansambli, pirmoreiz izpildot savas oriģināldziesmas komponista, mūziķa, “Grammy” balvas ieguvēja Ouena Paleta aranžijās. Ieeja koncertā bez maksas.

Pusaudžiem un pieaugšanas jautājumiem būs veltīta dejas izrāde “Tīklā”, kas notiks 20.augustā plkst.16. Izrāde stāsta par diviem jauniešiem, kas neatlaidīgi cenšas iegūt popularitāti sociālajos tīklos, un tai mūziku komponējis Rihards Zaļupe, bet horeogrāfiju veidojusi Liene Grava.

Festivāla noslēdzošajā dienā svētdien, 21.augustā plkst.17 pirmo reizi uz Latvijas skatuves kāps spilgtā itāļu izcelsmes kanādiešu dziedātāja D’Andželo. Māksliniecei uz skatuves pievienosies ne tikai LNSO, bet arī latviešu diriģents Rubiķis.

Koncertā varēs dzirdēt Albana Berga “Septiņas agrīnās dziesmas”, kā arī kompozīcijas no D’Andželo pērn izdotā albuma “Enargeia”. Albums veltīts viduslaiku mūķenes, mistiķes, zintnieces un komponistes Bingenes Hildegardes personībai.

Mazākiem “LNSO vasarnīcas” apmeklētājiem 21.augustā plkst.15 tiks rādīta muzikālā pasaka “Kaķpēdiņu skola”, kas veidota ar ventspilnieka Herberta Dorbes tekstu. Stāstnieks būs Artūrs Putniņš, izrādes režisors ir Edgars Niklasons.

Festivāla “LNSO vasarnīca” vakara koncertu laikā koncertzālē notiks iesaistošās mūzikas studijas “Orff” bezmaksas nodarbības bērniem. Pasniedzēja Rebeka Busule parūpēsies par mazākajiem ģimenes locekļiem, ļaujot vecākiem mierīgi baudīt koncertu.

“LNSO vasarnīca” ir LNSO vasaras festivāls ar klasiskām un neakadēmiskām programmām. Festivāla ideja ir doties prom no galvaspilsētas tuvāk citu Latvijas koncertzāļu klausītājiem. Festivāls iepriekš skatītājus priecējis gan Cēsīs, gan Rēzeknē, bet astotajā norises gadā tas atgriežas Ventspilī, kur “Vasarnīca” pirmoreiz notika 2020.gadā.

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetveikalā “bilesuparadize.lv”.