Atpakaļ

Zaļajā ceturtdienā Liepājā atskaņos Lāča simfoniju “Krusta ceļš”

Zaļajā ceturtdienā, 6.aprīlī, plkst.19 Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un soprānu Jolantu Strikaiti diriģenta Māra Sirmā vadībā atskaņos Kārļa Lāča simfoniju “Krusta ceļš”, aģentūru LETA informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncertā “Lieldienu brīnumu gaidot” simfonijas klavieru partiju atskaņos pats komponists Lācis, aicinot doties muzikālā apcerē par pasaulīgiem un pārpasaulīgiem jautājumiem.

Gaišums un smeldze savijas simfonijā “Krusta ceļš”, kam pirmatskaņojums notika jau 2015.gadā. Darba tapšanas iniciators ir Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs Sirmais, kam ar Lāci jau vairākkārt veidojusies veiksmīga radošā sadarbība.

“Tās ir semiotiskas pārdomas par Krustaceļu laikmeta un personības pretstatu griezumā,” simfoniju raksturo Lācis.

Viendaļīgo koncertu ievadīs viens no simfoniskās mūzikas superhitiem – Gustava Mālera “Adagietto” no Piektās simfonijas, sapņaini liriska mīlestības vēstule komponista sievai Almai. “Adagietto” ir kā gaismas aka šajā simfonijā, kas sākas ar heroisku cīņu un pārtop par sēru maršu.