Atpakaļ

Kurzemē un valsts centrālajā daļā izsludina sarkano brīdinājums par negaisu un stiprām vēja brāzmām

Kurzemē un valsts centrālajā daļā izsludināts sarkanais brīdinājums par negaisu un stiprām vēja brāzmām.

Kā informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, negaisa mākoņiem sasniedzot Latviju, valsts rietumu un centrālajos rajonos gaidāmas ekstremāli stipras lietusgāzes ar nokrišņu daudzumu virs 30 milimetriem, krasām vēja brāzmām, kas sasniegs ātrumu līdz 30 metriem sekundē un lielu kursu.

Brīdinājums ir spēkā līdz plkst.19.

Savukārt Rīgā izsludināts līdzīgs oranžās pakāpes brīdinājums.

Pirmdien, galvenokārt pēcpusdienā un vakarā, Latvijā gaidāmi negaisa mākoņi, kas vietām atnesīs lielgraudu krusu, vētru un stipras lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.

Iespējami arī virpuļviesuļi jeb tornādo.

Gaisa temperatūra pēcpusdienā Kurzemes dienvidrietumos pazemināsies līdz +17 grādiem, bet Vidzemē un Latgalē tā vēl sasniegs +33 grādus.

Mākoņi daļēji segs debesis, mākoņainākā diena būs Dienvidkurzemē, saulainākā – Ziemeļvidzemē.

Pūtīs brāzmains dienvidaustrumu vējš, Latgalē un Vidzemē gaidāmas brāzmas līdz 16 metriem sekundē, negaisa laikā vējš kļūs spēcīgāks. Kurzemē vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem un pierims.

Rīgā, sākot ar pēcpusdienu, gaidāmas pērkona lietusgāzes, iespējama krusa, var applūst ielas. Dienvidaustrumu vējš brāzmās pūtīs ar ātrumu līdz 14 metriem sekundē, bet negaisa laikā vējš var pāraugt vētrā. Gaisa temperatūra svārstīsies ap +30 grādiem, vakarā – ap +20 grādiem.