Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Kurzemes viesnīcas par Covid -19 laiku un bēgļu uzņemšanu

Viesnīcu nozarē pēdējie divi gadi nav bijuši viegli, jo aizvien bija jādomā, kā izdzīvot šajā laikā, kad krietni mazinājās tūristu skaits.  Šobrīd, kopš 1. aprīļa, ir atcelta lielākā daļa Covid -19 noteikto ierobežojumu arī nevakcinētiem viesiem, kas veicinās atkal kuplāku viesu skaitu un ļaus līdz ar pavasari atplaukt arī viesnīcu videi.

Mēs uzrunājām trīs viesnīcas dažādās Kurzemes pusēs, lai parunātu par pielāgošanos viesnīcu darbībā Covid laikā un pārrunātu arī jauno izaicinājumu – palīdzību Ukrainas bēgļiem.

Kā  viesnīcas pārdzīvoja Covid- 19 laiku? Vai situācija uzlabojas?

OTTO hotel&Sun (Pāvilostā), Anita Baumane: Situācija joprojām ir izaicinoša, jo pēkšņas saslimstības dēļ viesiem bieži nākas plānoto atpūtu pārcelt vai pilnībā atcelt. Esam elastīgi – piedāvājam viesiem dažādas rezervāciju iespējas un tai skaitā ar elastīgām rezervācijas maiņas iespējām.

 

Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīca, Daiga Dūma: Līdz ar epidemioloģisko ierobežojumu atcelšanu situācija viesnīcu nozarē kļūst stabilāka. Viesu skaits epidemioloģisko ierobežojumu dēļ  gan pēdējos divos gados ir būtiski samazinājies. Pagājušajā rudenī un ziemā viesnīcā uzturējās augstas klases un profesionālā sporta sportisti, kuriem bija atļauts turpināt trenēties. Ņemot vērā to, ka privāto naktsmītņu īpašnieki rudens un ziemas sezonā savus uzņēmumus slēdza, konkurence šajā periodā bija daudz mazāka un Olimpiskā centra “Viesnīcā” uzturējās arī individuālie klienti. Šajā ziemā individuālo klientu skaits bija lielāks kā gadu iepriekš.

 

Piena muiža – Berghof (Skrundas novadā), Inta Seska: Tā saucamais Covid laiks ir licis pārskatīt mums savu rosīšanos, satricinājis katram savu apmierinātību, pārbaudījis katra pacietību. Pats galvenais mūsu secinājums – valsts atbalsts, mūsu vide, saliedētība un ilggadējo kolēģu personības iekšējā stabilitāte ir bijis galvenais ierocis šajā laikā. Turklāt šobrīd ir pavasaris. Saules spožums un dabas mošanās uz visu liek skatīties ar cerīgu prātu un ticības pilnām acīm – vēlmi saredzēt stabilitāti it visā un mieru visapkārt. Ar šo vēlmi mums sākas katrs jauns rīts.

 

Kādi bija jūsu risinājumi krīzes laikā un plāni turpmāk?

 

Olimpiskais centrs “Ventspils”: Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīcas darbiniekiem vienmēr bijusi ļoti nopietna attieksme pret higiēnas prasībām, tāpēc šajā ziņā pandēmijas apstākļos higiēnas prasības nebija nekas ārkārtējs. Brokastis klientiem tika piegādātas numuriņos. Kontrolējām klientu plūsmu, kā arī ievērojām citas epidemioloģiskās drošības prasības. Varam secināt, ka viesnīcā iedibinātās disciplinēta darba priekšrocības krīzes apstākļos ir īpaši pamanāmas. Kā to paredz likumdošana, no 1.aprīļa viesnīcas pakalpojumi būs pieejami bez ierobežojumiem gan vakcinētām, gan nevakcinētām personām.

 

OTTO hotel&Sun: Arī mēs, protams, pieturējāmies pie noteiktajiem ierobežojumiem un drošības pasākumiem, tāpēc joprojām arī ievērosim ierobežojumus, kādi tiks noteikti un turpināsim sekot līdzi cilvēku plūsmai, bet uzņemsim visus!

 

Piena muiža – Berghof: Mēs noteikti atsakamies dalīt sabiedrību “vakcinēts” un “nevakcinēts”. Pakalpojumi ir izveidoti tā, lai katrs no mums justos droši un pasargāti. Piena muiža ir vieta, kas atrodas laukos, dabā – kur ir lieliska iespēja būt netraucētiem no apkārtējās kņadas un savu laiku veltīt tikai sev. Atliek tikai pastiept roku un izvēlēties!

 

Sekojot līdzi Ukrainas bēgļu situācijai, vai viesnīcām ir kāda vīzija par palīdzību šiem cilvēkiem?

 

Piena muiža – Berghof: Jā, arī mūsu šodienas pasaules aktuālais – karš, bēgļi. Šis prātam neaptveramais posts turpinās un iesaistīti esam visi. Šobrīd sniedzam humāno atbalstu un esam atvērti iespējai savā kolektīvā uzņemt rosīgu un gardu maltīšu virēju.

 

OTTO hotel&Sun: Mēs esam gatavi  izmitināt nelielu (līdz 2 personām) ģimeni, tāpat piedāvājam arī darbu saimniecības, restorāna servisa un virtuves struktūrvienībās. Esam izsludinājuši arī vakanci SPA meistars. Pagaidām atsaukušās 2 ģimenes, bet joprojām apsver vakances – ar darbu uzsākšanu nesteidzas, kamēr situācija ar jauno realitāti ir neskaidra.

 

Olimpiskais centrs “Ventspils”: Mūsu viesnīcā šobrīd uzturas 29 Ukrainas jaunie basketbolisti, kas viesnīcā raduši ne tikai patvērumu, bet arī iespēju trenēties Olimpiskā centra sporta bāzēs. Lielāku skaitu patvēruma meklētāju no Ukrainas šobrīd nevaram uzņemt, jo viesnīcai jāsaglabā kapacitāte iepriekš veikto turnīru un treniņnometņu dalībnieku izmitināšanas rezervāciju nodrošināšanai, tomēr savu artavu atbalstā pēc iespējām esam snieguši.

Portāla Kuramo.lv veidotāji novēl kā viesnīcām, tā arī to viesiem rosības pilnu ciemošanos mūsu skaistajā Kurzemē atkal ar jaunu sparu!

Galerijas