Atpakaļ

Janvāris Latvijā bijis trešais mitrākais novērojumu vēsturē

Šā gada pirmajā mēnesī nokrišņu daudzums Latvijā vidēji sasniedza 80,9 milimetrus jeb 160% no normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Tādējādi pagājušais mēnesis kļuva par trešo nokrišņiem bagātāko janvāri valsts meteoroloģisko novērojumu vēsturē, atpaliekot vien no 1959. un 2007.gada.

Visvairāk nokrišņu – 112,8 milimetri – bija Rucavā, bet vismazāk lija un sniga Jelgavas novadā, kur janvārī reģistrēts 44,1 milimetrs nokrišņu.

Vidēji Latvijā janvārī bija 15,6 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Pāvilostā un Ventspilī bija pat 19 šādas diennaktis, vismazāk to bija Dobelē un Zvejniekciemā – 12 diennaktis.

Biezākā sniega sega – 25 centimetri – novērota 30.janvārī Dagdā.

Mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija -0,6 grādi, kas ir 2,4 grādus virs normas. Viszemāk – līdz -20,0 grādiem – termometra stabiņš noslīdēja 6.janvārī Daugavpils novērojumu stacijā. Arī mēneša maksimālā gaisa temperatūra reģistrēta Daugavpilī – Jaungada dienā šajā novērojumu stacijā gaiss iesila līdz +11,1 grādam, pārspējot Latvijas janvāra siltuma rekordu.

Janvāra pirmajās trīs dienās kopumā tika pārspēts 41 siltuma rekords, mēneša vidū tika laboti vēl seši maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Tikai 5.-9.janvārī diennakts vidējā gaisa temperatūra valstī bija zemāka par normu.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums bija 90% – no 71% Rucavā līdz 95% Saldū. Stiprākās vēja brāzmas – 22,8 metri sekundē – tika novērotas 12.janvārī Ventspilī.