Atpakaļ

Kurzemē izsludināts sarkanais brīdinājums par ļoti stiprām pērkona lietusgāzēm

Pirmdienas vakarā vietām Kurzemē gaidāms pērkona negaiss ar ekstremāli stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 18 metriem sekundē, lokāli iespējama krusa, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Gaidāmā ļoti lielā nokrišņu daudzuma un iespējamo plūdu dēļ Kurzemē izsludināts sarkanais – augstākās pakāpes – brīdinājums.

LVĢMC prognozē, ka pērkona lietusgāzes Kurzemē turpināsies līdz rītam, otrdien to intensitāte mazināsies. Brīdinājums būs spēkā no plkst.19 pirmdien līdz plkst.6 otrdien.

Sarkanās pakāpes brīdinājums nozīmē, ka iedzīvotājiem jārīkojas, lai pasargātu sevi un savu īpašumu. Jāseko norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas. Iespējami plaši un ļoti spēcīgi pērkona negaisi ar bīstamu zibeņošanu, krusu un postošām vēja brāzmām, kā arī intensīvām lietusgāzēm, kas izraisa strauju ūdens līmeņa celšanos un teritorijas applūšanu.

Gaidāmi transporta kustības un elektroapgādes traucējumi, ļoti nozīmīgi ikdienas gaitu traucējumi, tādēļ iespēju robežās jāizvairās doties ārā.

Jau ziņots, ka spēcīgākie nokrišņi šonedēļ Latvijā gaidāmi pirmdienas vakarā un otrdien, pērkona negaiss vietām atnesīs ļoti stipru lietu, lokāli iespējami plūdi, arī krusa un lielas vēja brāzmas.

Otrdien gan naktī, gan dienā stiprs lietus un pērkona negaiss gaidāms arī vietām valsts centrālajā un austrumu daļā, prognozē sinoptiķi.