Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Kurzemē vietām stipri snieg

Pirmdienas rītā Latvijā ir daļēji mākoņainas debesis un daudzviet, bet galvenokārt Kurzemē, īslaicīgi snieg, vietām Kurzemē snieg intensīvi, liecina meteoroloģiskā informācija.

Vējš galvenokārt lēni pūš no dienvidiem un rietumiem. Gaisa temperatūra -3..-8 grādi, piekrastē vietām -1 grāds.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem sniega segas biezums Kurzemē, Zemgalē un Vidzemes piekrastē pārsvarā nav lielāks par desmit centimetriem, bet Vidzemes un Latgales lielākajā daļā tas sasniedz 15-35 centimetrus. Dziļākais sniegs saglabājas Priekuļos un Alūksnē – attiecīgi 36 un 42 centimetri.

Rīgā mainīgs mākoņu daudzums, pūš dienvidu, dienvidrietumu vējš trīs metri sekundē, gaisa temperatūra -4..-7 grādi, naktī lidostā termometra stabiņš noslīdēja līdz -9 grādiem. Sniega segas biezums novērojumu stacijā pilsētas centrā ir desmit centimetri.

Maksimālā gaisa temperatūra svētdienas pēcpusdienā LVĢMC novērojumu tīklā bija no +2,7 grādiem Pāvilostā līdz -2,9 grādiem Alūksnē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 5.martā bija +21 grāds Spānijā un +23 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -32 grādi Skandināvijas ziemeļos un -35 grādi Krievijas ziemeļos.