Atpakaļ

Otrdien laika apstākļi Latvijā būtiski nemainīsies

Otrdien laika apstākļi Latvijā būtiski nemainīsies – saule mīsies ar mākoņiem un vietām uzlīs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sagatavotās jaunākās prognozes.

Naktī uz otrdienu laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, bet mākoņi aizklās debesu lielāko daļu un dažviet īslaicīgi līs. Pūtīs lēns vējš, un vietām, galvenokārt valsts austrumos, veidosies migla. Minimālā gaisa temperatūra būs +8…+13 grādu robežās, bet daudzviet piekrastes rajonos siltāks, tur +14…+17 grādi.

Arī Rīgā naktī lielākoties būs mākoņains laiks, brīžiem īslaicīgs lietus. Pūtīs lēns vējš, un gaisa temperatūra nav gaidāma zemāka par +13…+15 grādiem.

Dienā laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt augsta spiediena atzars. Saule mīsies ar mākoņiem, kas vēl dažviet nesīs īslaicīgu lietu. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, ziemeļu vējš, un termometra stabiņš pacelsies līdz +19…+23 grādu atzīmei.

Rīgā otrdien būs mainīgs mākoņu daudzums, un no rīta vēl brīžiem uzlīs, bet dienas vidū debesis skaidrosies. Dominēs lēns ziemeļrietumu vējš, un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +20…+22 grādiem, prognozē LVĢMC.

Otrdien dienas vidū un pēcpusdienā, starp mākoņiem uzspīdot saulei, ultravioletā starojuma intensitāte būs vidēji augsta, tādēļ iedzīvotāji aicināti ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros.