Atpakaļ

Valsts lielākajā daļā snieg

Sestdienas rītā Latvijā saglabājas apmākušās debesis un teju visā teritorijā ir nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs, iespējams arī smidzinošs lietus, liecina meteoroloģiskā informācija.

Vietām snieg stipri, vairāk nokrišņu ir Vidzemē, bet Daugavpils pusē snigšana mitējusies. Daudzviet valstī sniegs sakrājies uz zariem un vadiem.

Sniega segas biezums atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem ir no nepilna centimetra Dienvidkurzemes novadā līdz 24-29 centimetriem daudzviet Vidzemē, 38 centimetriem Alūksnē un 40 centimetriem Dagdā.

Gaisa temperatūra 0..-2 grādi. Valda lēns vējš un bezvējš, bet valsts ziemeļrietumu daļā sāk pastiprināties ziemeļaustrumu vējš.

Rīgā apmācies un sniegots rīts, pūš viegls dienvidu vējš, gaisa temperatūra nulle grādu. Sniega segas biezums novērojumu stacijā pilsētas centrā pieci centimetri.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no -0,7 grādiem Alūksnē līdz +3,7 grādiem Liepājā.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 24.februārī bija +24 grādi Sicīlijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu -28..-29 grādi Skandināvijas un Krievijas ziemeļos.