Atpakaļ

Latgalē uzietajā metamfetamīna laboratorijā bija piesaistīts ārzemju ķīmiķis un paspēts saražot preci ap pusmiljona eiro vērtībā

Latgalē viensētā uzietā metamfetamīna laboratorija bija piesaistījusi ķīmiķi no ārvalsts un līdz šim paspējusi saražot preci ap pusmiljona eiro vērtībā, žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Raimonds Kronbergs.

Policija jau vakar informēja par iespaidīgu metamfetamīna laboratoriju, ko janvārī Latgales reģionā uzgājuši likumsargi, atsavinot apmēram 50 kilogramus metamfetamīna, 550 gramu kokaīna un apmēram 1000 litru prekursoru.

Aizdomās par narkotiku izgatavošanu, glabāšanu un realizēšanu aizturēta organizēta noziedzīga grupa. Pats kriminālprocess bija sākts pērnā gada nogalē, jo bija saņemta informācija par personu grupa, kura nodarbojas ar metamfetamīna realizāciju.

Kronbergs informēja, ka janvāra sākumā Daugavpilī aizturēta viena persona, kura automašīnā zem būvgružiem vedusi 18 kilogramus apreibinošās vielas. Turpinot izmeklēšanu Daugavpils apkārtnē lauku viensētā uzieta minētā laboratorija, kas darbojusies dažus mēnešus.

Kopumā aizturētas trīs personas, tostarp minētā persona Daugavpilī. Meklēšanā izsludinātas vēl divas personas, tostarp persona, kura bija uzaicināta no ārzemēm kā ķīmiķis. Šai personai bija diezgan labs atalgojums, taču Kronbergs tās pavalstniecību neatklāja.

Laboratorijas izveidē bija ieguldīti aptuveni 100 000 eiro, un ražošanai nepieciešamās vielas vestas no Eiropas, proti, pastāv aizdomas, ka tās vestas no Polijas. Turklāt, kā uzsvēra Kronbergs, vienu daļu ražošanai nepieciešamajām vielām var iegādāties sadzīves preču veikalos.

Laboratorijas izveidē ievērots pietiekami augsts konspirācijas līmenis, lai policijai un vietējiem iedzīvotājiem maksimāli apgrūtinātu ražošanas vietas identificēšanu.

Izņemto apreibinošo vielu vērtība ielu tirdzniecības līmenī varētu sasniegt ap pusmiljonu eiro.

Citā kriminālprocesā janvārī aizturēta vēl viena noziedznieku grupa. No šiem noziedzniekiem policija atsavinājusi 32 kilogramus marihuānas un 55 gramus kokaīna. Tāpat atsavinātas automašīnas un skaidra nauda 20 000 eiro apmērā, kas, visticamāk, iegūta noziedzīgā ceļā.

Šīs personas – 69 gadus vecs Latvijas kriminālajās aprindās zināms vīrietis, kā arī 1983. un 1993.gadā dzimuši vīrieši – nodrošināja apreibinoši vielu loģistiku no Eiropas uz Latviju un pēcāk pārdeva vielas šeit.