Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

“Latvenergo” ieguldījis trīs miljonus eiro saules enerģijas parka izveidē Igaunijā

AS “Latvenergo” koncerna meitasuzņēmums Igaunijā “Elektrum Eesti” ceturtdien, 13.jūnijā, atklāja saules enerģijas parku Lūganusē, Ida-Viru apriņķī, kura izveidē investēti aptuveni trīs miljoni eiro, informēja “Latvenergo” pārstāvji.

Saules elektrostacijā ir 10 780 saules paneļu ar kopējo jaudu septiņi megavati (MW), kas ik gadu saražos aptuveni 7000 megavatstundu (MWh) elektroenerģijas, kas ir pietiekami, lai segtu 1500 vidusmēra mājsaimniecību patēriņu.

Saules enerģijas parks ir “Elektrum Eesti” pirmais liela mēroga saules enerģijas projekts. Tuvākajos gados “Elektrum Eesti” izaugsmes plānu ietvaros gaidāma būtiska paplašināšanās. “Latvenergo” stratēģija paredz stabilu atjaunojamās enerģijas īpatsvara pieaugumu Baltijas valstīs.

“Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste norāda, ka šis ir neliels, bet ļoti nozīmīgs solis, jo izveidota saules elektrostacija Igaunijā, kur uzņēmumam šobrīd ir vairāk nekā 80 000 klientu. “Latvenergo” plāno būvēt vēl, un uzņēmuma zaļās enerģijas projektiem pievienosies vēja un saules elektrostacijas, un tuvāko gadu laikā Igaunijā tiks sasniegta 400 MW ražošanas jauda.

“Baltija ir mūsu mājas tirgus, un ir loģiski, ka tajā ne vien tirgojam elektrību, bet to arī ražojam videi draudzīgā veidā, kas ļauj mazināt reģiona enerģijas deficītu,” stacijas atklāšanā teica Čakste.

Savukārt “Elektrum Eesti” valdes priekšsēdētāja Agnese Maka norāda, ka uzņēmumi darbojas vienotā tirgū, un, apvienojot spēkus un iesaistoties visas Baltijas sadarbībā, var sasniegt visiem nepieciešamo enerģētisko neatkarību. “Elektrum Eesti” tirgū darbojas 11 gadus un nesen jūnijā paplašināja klientu bāzi par 50%, pateicoties uzvarai universālā pakalpojuma konkursā pagājušā gada beigās.

“Elektrum Eesti” ir enerģijas tirdzniecības uzņēmums, kas papildus elektrībai nodrošina arī dabasgāzes, saules enerģijas un elektrisko transportlīdzekļu uzlādes risinājumus ar zīmolu “Elektrum Drive”. “Elektrum Eesti” ietilpst “Latvenergo” koncernā.

“Latvenergo” koncerns apkalpo 800 000 klientu visā Baltijā, un aptuveni 70% no tā saražotās enerģijas tiek iegūti no atjaunojamajiem resursiem.

Jau ziņots, ka “Latvenergo” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,034 miljardi eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 90,8% un bija 350,917 miljoni eiro.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.