Atpakaļ

Latvijā 21% iedzīvotāju nav informēti par iespēju mainīt dabasgāzes piegādātāju

Latvijā 21% iedzīvotāju nav informēti par iespēju mainīt dabasgāzes piegādātāju, pavēstīja enerģētikas uzņēmuma “Elenger” pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Tāpat aptaujā jautāti, vai ir apmierināti ar pašreizējā gāzes piegādātāja piedāvāto maksu un pakalpojuma kvalitāti, 21% iedzīvotāju atzinuši, ka nav apmierināti vai ir grūti to novērtēt.

Vienlaikus 36% iedzīvotāju minējuši, ka tuvāko trīs līdz sešu mēnešu laikā plāno mainīt dabasgāzes piegādātāju vai izvērtēt iespējas mainīt, ja būs finansiāli izdevīgs piedāvājums.

Aptauja veikta sadarbībā ar “Norstat Latvija”, un tajā piedalījās 1006 iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 76 gadiem.

Jau ziņots, ka Latvijā no 2023.gada 1.maija mājsaimniecības var izvēlēties patēriņam piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un piedāvājumu.

Tāpat vēstīts, ka enerģētikas uzņēmuma SIA “Elenger” apgrozījums 2023.gadā bija 85,2 miljoni eiro, kas ir par 22,4% mazāk nekā 2022.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 25,4% un bija 3,9 miljoni eiro.

Kompānija “Elenger” reģistrēta 2017.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānija pieder Igaunijā reģistrētajai “Eesti Gaas”. Uzņēmuma galvenie piegādes partneri ir starptautiskās enerģētikas grupas “Vitol” un “Total”, kā arī Norvēģijas izcelsmes kompānija “Equinor”.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.