Atpakaļ

Latvija atbalsta ES un Centrālāzijas sadarbības padziļināšanu

Latvija atbalsta Eiropas Savienības un Centrālāzijas sadarbības padziļināšanu, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Šodien Luksemburgā ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš piedalījās 19. Eiropas Savienības un Centrālāzijas valstu ārlietu ministru sanāksmē, kurā pirmo reizi piedalījās ne tikai ES augstais pārstāvis, bet arī ES dalībvalstu ārlietu ministri.

Sanāksmes dalībnieki apstiprināja ES-Centrālāzijas “Ceļa karti” attiecību padziļināšanai, kā arī nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, kurā apņēmās turpināt stratēģisko partnerību un stiprināt sadarbību.

Uzrunājot ministrus trīs Baltijas valstu vārdā, Kariņš uzsvēra, ka ES-Centrālāzijas attiecībām ir jāveicina reģiona noturība un labklājība.

Viņš norādīja, ka Baltijas valstis ir gatavas strādāt ES-Centrālāzijas “Ceļa kartes” īstenošanā.

Latvija, Igaunija un Lietuva ir ieinteresētas stiprināt ES savienojamību ar Centrālāziju, tostarp izmantojot Baltijas valstu transporta un loģistikas infrastruktūru. Ministrs arī minēja Baltijas valstu reformu pieredzi, paužot gatavību turpināt tās pārnesi uz Centrālāziju.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka nepieciešams arī nākotnē cieši sadarboties starptautiskās kārtības sargāšanā, kā arī nodrošināt, lai reģions netiktu izmantots ES sankciju pret Krieviju un Baltkrieviju apiešanai. Tika atzīmēta arī sadarbības nozīme pilsoņu tiesiskās aizsardzības jomā.