Atpakaļ

Latvijā gada sākumā bija nodarbināti 8700 Ukrainas valstspiederīgo

Latvijā šā gada sākumā kā darba ņēmēji bija reģistrēti 8700 Ukrainas valstspiederīgo, pavēstīja Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienesta datiem.

Visbiežāk Ukrainas valstspiederīgie strādā rūpniecībā – 22,8%, izmitināšanā un ēdināšanā – 13,3%, kā arī tirdzniecības, automobiļu un motociklu remonta nozarēs – 13%. Vienlaikus 11,1% ir nodarbināti finanšu, apdrošināšanas, zinātnisko, administratīvo pakalpojumu un operāciju ar nekustamo īpašumu jomās, bet 9% strādā būvniecībā.

Statistikas pārvaldē arī norāda, ka 38,7% nodarbināto strādā vienkāršajās profesijās, kā biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, virtuves strādnieki, preču izvietotāji un citi, kamēr 16,1% ir kvalificēti strādnieki un amatnieki, 14,8% ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, 12,7% – vecākie speciālisti un speciālisti, bet 0,9% – vadītāji.

Izglītības iestādēs 2024.gada 1.janvārī bija reģistrēti 4000 Ukrainas valstspiederīgo ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā.

2024.gada sākumā Latvijas pirmsskolas un vispārizglītojošās izglītības iestādēs bija reģistrēti apmēram 3700 bērnu, profesionālās izglītības iestādēs – apmēram 140 audzēkņu, savukārt augstākās izglītības iestādēs – nedaudz vairāk par 100 studējošo Ukrainas valstspiederīgo, kuriem bija pagaidu aizsardzības statuss Latvijā.

Statistikas pārvalde šogad 3.jūnijā iepazīstinās ar ikgadējo iedzīvotāju skaita novērtējumu 2024.gada sākumā un iedzīvotāju skaita izmaiņām pagājušajā gadā, tostarp par Ukrainas valstspiederīgo ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā skaitu.

2023.gada sākumā, pēc Centrālās statistikas pārvaldes novērtējuma, 60% no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusus Latvijā pastāvīgi dzīvoja šeit.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.