Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Latvijā pirmdien iepriekšējā balsošanā EP vēlēšanās nobalsojis teju 1% balsstiesīgo

Latvijā iepriekšējās balsošanas laikā pirmdien Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši 14 684 vēlētāji jeb 0,95% no balsstiesīgajiem, informēja Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Šodien kopumā 945 iecirkņos visā Latvijā sākās EP vēlēšanu iepriekšējā balsošana, kad nobalsot varēja no plkst.8 līdz 13.

Iepriekšējā balsošana atsāksies ceturtdien, 6.jūnijā, kad balsot varēs no plkst.16 līdz 20, bet piektdien, 7.jūnijā, – no plkst.13 līdz 18.

Vēlēšanu diena Latvijā ir sestdien, 8.jūnijā, kad varēs balsot no plkst.8 līdz 20.

No šodienas līdz sestdienai, 8.jūnijam, plkst.12 tiem balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem veselības stāvoklis neļauj nokļūt vēlēšanu iecirknī EP vēlēšanu dienā, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai atrašanās vietā, piemēram, mājās jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vārds un uzvārds, personas kods, tālruņa numurs, adrese, daudzdzīvokļu mājai jānorāda ārdurvju kods.

EP vēlēšanās kopumā Latvijā kandidēs 16 saraksti.

Ar pirmo numuru EP vēlēšanās Latvijā startēs “Saskaņa”, bet noslēdzošais – 16.numurs – ticis “Stabilitātei”.

Ar otro numuru vēlēšanās startē Jaunā konservatīvā partija, trešo – Nacionālā apvienība, ceturto – “Latvija pirmajā vietā”, piekto – “Latvijas attīstībai”, sesto – “Centra partija”, bet septīto – “Apvienība Jaunlatvieši”. Astotais numurs EP vēlēšanās būs “Apvienotajam sarakstam”, devītais – “Progresīvajiem”, desmitais – “Tautas varas spēkam”, 11. – “Kustībai Par!”, 12. – “Suverēnajai varai”, bet 13. – sarakstam “Tauta. Zeme. Valsts.”. Ar 14.numuru vēlēšanās startēs Zaļo un zemnieku savienība, bet ar 15.numuru – “Jaunā vienotība”.

Kopā uz EP kandidē 271 pretendents, no kuriem 163 ir vīrieši un 108 sievietes. Kandidātu vidējais vecums ir 46,5 gadi. Jaunākais kandidāts ir 21 gadu vecs, bet vecākais – 86.

Uz EP kandidē septiņi cilvēki ar pamata izglītību, 31 kandidātam ir vidējā izglītība, savukārt augstākā izglītība ir 86% jeb 234 kandidātiem.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.