Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

Latvijā radīts mākslīgā intelekta risinājums ārstiem palīdzēs atpazīt insultu

Latvijas mākslīgā intelekta izstrādātājs “Apply” kopā ar radiologiem ir radījuši risinājumu “Sinapse”, kas palīdz ātrāk diagnosticēt insultu. Šī tehnoloģija ar datorredzes palīdzību palīdzēs veselības aprūpes speciālistiem slimnīcās.

No 2024. gada maija “Sinapse” darbojas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā un uzrāda 80% efektivitāti. Insults ir otrais izplatītākais nāves cēlonis pasaulē, un tā savlaicīga diagnostika ir kritiska. Jaunais risinājums palīdz radiologiem ātrāk un precīzāk noteikt išēmisko insultu, kas uzlabos pacientu izredzes izdzīvot un izvairīties no smagām sekām.

Risinājuma prototips jau tagad atpazīst 80% insultu gadījumu, kas ir ievērojami labāk nekā līdzšinējie risinājumi. “Sinapse” analizē datortomogrāfijas attēlus un palīdz noteikt, vai pacientam ir insults, kā arī kurus smadzeņu apgabalus tas ir skāris.

Projekta mērķis ir arī palīdzēt reģionālajām slimnīcām, kur bieži trūkst speciālistu. “Sinapse” jau tiek izmantots PSKUS, un tālākie plāni paredz šo risinājumu paplašināt arī citos medicīnas izmeklējumos.

Uzņēmums “Apply”, dibināts 2012. gadā, izstrādā individuālus mākslīgā intelekta un datorredzes risinājumus, un tas veiksmīgi darbojas gan Baltijā, gan starptautiski.