Atpakaļ

Latvijā reģistrēto apdraudēto unikālo IP adrešu skaits augustā pieaudzis par 13%

Latvijā šogad augustā reģistrētas 237 628 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālas IP adreses, kas ir par 13% vairāk nekā 2022.gada augustā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Tostarp unikālajām IP adresēm visbiežāk šogad augustā reģistrētas konfigurācijas nepilnības – 50 157 gadījumi, bet kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 3104 gadījumi.

Vienlaikus 379 incidenti reģistrēti kā ielaušanās mēģinājumi, 187 incidenti reģistrēti kā informācijas vākšana, 186 gadījumu bija pakalpojuma pieejamības traucējumi, 167 gadījumi reģistrēti kā krāpšana, 33 gadījumos bijušas kompromitētas iekārtas, 20 gadījumi reģistrēti kā kaitīgs saturs, savukārt piecos gadījumos reģistrēti informācijas drošības traucējumi.

2022.gada augustā tika reģistrētas 210 262 apdraudētas unikālās IP adreses.

“Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.