Atpakaļ

Latvijā reģistrēto apdraudēto unikālo IP adrešu skaits jūnijā pieaudzis par 13,2%

Latvijā šogad jūnijā reģistrētas 228 948 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālas IP adreses, kas ir par 13,2% vairāk nekā 2022.gada jūnijā, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Tostarp unikālajām IP adresēm visbiežāk šogad jūnijā reģistrētas konfigurācijas nepilnības – 51 198 gadījums, bet kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 2727 gadījumi.

Vienlaikus 338 incidenti reģistrēti kā ielaušanās mēģinājumi, 222 incidenti reģistrēti kā informācijas vākšana, 210 gadījumu bija pakalpojuma pieejamības traucējumi, 191 gadījums reģistrēts kā krāpšana, 67 gadījumi reģistrēti kā kaitīgs saturs, savukārt septiņos gadījumos bijušas kompromitētas iekārtas.

2022.gada jūnijā tika reģistrētas 202 324 apdraudētas unikālās IP adreses.

“Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.