Atpakaļ

Latvijā turpināsies Putnu dienas

Šodien Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) virsvadībā daudzviet turpināsies “Putnu dienas 2024”, informēja LOB komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

No plkst.9 līdz 11 notiks pārgājiens pa Klāņu purva dabas taku. Pārgājienā varēs iepazīt Latvijas meža un ūdeņu putnus un dabas procesus pavasarī.

No plkst.10 līdz 14 Ķemeru Nacionālā parka apmeklētāji būs gaidīti Kaņiera ezera putnu tornī, lai kopā ar biologu Viesturu Vintuli atpazītu daudzveidīgo putnu populāciju, kas sastopama Kaņierī.

LOB programmā paredzēti putnu vērošanas pārgājieni, putnu būrīšu darbnīcas, izglītojošas nodarbības un citas tematiskas aktivitātes.

LOB aicina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem. Putnu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē “Dabasdati.lv”.

8.Starptautiskās baltā stārķa ligzdu uzskaites koordinatore Agnese Gaile skaidro, ka tie, kuri ir gatavi ne tikai vērot putnus, bet arī ziņot par novēroto, šogad īpaši aicināti pievērst uzmanību balto stārķu ligzdvietām, jo šogad Latvijā norisinās 8.Starptautiskā baltā stārķa ligzdu uzskaite. Tas ir pasākums, kas notiek reizi desmit gados ar mērķi sekot baltā stārķa ligzdojošās populācijas un ligzdošanas sekmju pārmaiņām Latvijā, skaidrot to cēloņus, sekot ligzdu novietojuma un pamatu pārmaiņām.

“Aicinām izmēģināt spēkus šajā uzskaitē ikvienu brīvprātīgo, sniedzot savu ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē dabas aizsardzības mērķiem,” mudina Gaile.

Vērtīgs papildinājums putnu vērotāju grāmatu plauktā būs ilustrācijām bagātā putnu vērošanas rokasgrāmata “Putnu noteicējs”, ko klajā laidusi izdevniecība “Jāņa sēta” sadarbībā ar LOB. Savukārt jaunākajiem putnu vērotājiem brīvpieejā ir lejuplādējami materiāli “Mans pirmais putnu noteicējs” un “Mans pirmais ūdeņu putnu noteicējs”, ko atrodami LOB interneta mājaslapā.