Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Baltijas jūrā aizdedzies kuģis ar bīstamu kravu

Baltijas jūrā aizvadītajā naktī aizdedzies kuģis ar bīstamu kravu, kurš patlaban bez apkalpes dreifē uz Rīgas jūras līča rietumu piekrasti,  informē Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Aizvadītajā naktī plkst.2.42 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no kravas kuģa “Escape”, ka uz tā izcēlies ugunsgrēks, ko nav izdevies nodzēst ar autonomās ugunsdzēsības sistēmu. Ugunsgrēks sākās motortelpā un izplatījās pa kuģa virsbūvi.

Centrs nekavējoties norīkoja krasta apsardzes kuģi “Saule” doties uz notikuma vietu. Vienlaikus Valsts robežsardzes helikopteram tika dots rīkojums būt gatavam nekavējoties pacelties. Tāpat apziņoti visi operatīvie dienesti.

Plkst.2.57 kuģa “Escape” apkalpe pameta to glābšanas laivā. Savukārt centrs deva uzdevumu blakus esošajam kravas kuģim veikt apkalpes glābšanu. Visi 15 kuģa “Escape” apkalpes locekļi tika uzņemti uz kuģa “Kairit” klāja, kas viņus nogādās Rīgas ostā.

Kuģis bija ceļā no Klaipēdas uz Rīgu.

Uz kuģa “Escape” atrašanās vietu dodas arī velkoņi “Stella” un “Orion”, kas ir aprīkoti ar ūdens stobriem un putu ģeneratoriem, lai nepieciešamības gadījumā veiktu kuģa dzēšanas darbus.

Patlaban kuģis “Escape” ir bez vadības un dreifē uz Rīgas līča rietumu piekrasti. Kuģis atrodas starp Mērsragu un Roju apmēram deviņus kilometrus no krasta.

Krasta apsardzes kuģis “Saule” notikuma vietā atklātas liesmas nav novērojis.

“Escape” dreifs gan nav tik liels, un atbilstoši aprēķiniem velkoņiem vajadzētu to sasniegt, pirms tas nokļūs uz sēkļa.

“Escape” kuģo zem Nīderlandes karoga, un uz tā konteineros ir bīstama krava – polimēri un krāsu materiāli. Patlaban nav ziņu, ka konteineri būtu deguši.

Kuģa garums ir 168,03 metri un platums – 25,83 metri. Kuģa bruto tonnāža ir 17 368 tonnas, bet pilnā kravnesība (DWT) – 21 293 tonnas.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska, dienests ir informēts par notiekošo un tā speciālisti seko līdzi notikumu attīstībai.

VVD rīcībā pašlaik nav informācijas par kādiem draudiem videi saistībā ar kuģa aizdegšanos.