Atpakaļ

Brīvprātīgie vāks ziedojumus jauno vecāku atbalsta programmai

Šodien brīvprātīgie no studentu programmas “Southwestern Advantage” visā Latvijā vāks ziedojumus jauno vecāku atbalsta programmai “Piedzimstot bērniņam”, informēja Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijā.

Programma sniedz bezmaksas PEP jeb pirmās emocionālās palīdzības mammu atbalstu jaundzimušo bērniņu vecākiem, kuri saskaras ar grūtībām. Plānots, ka gada laikā programmas atbalstu varēs saņemt 180 ģimenes.

Ziedojumu vākšanas kampaņa norisināsies Rīgā, Babītē, Spilvē, Piņķos, Mārupē, Jaunmārupē, Tīrainē, Valdlaučos, Jaunolainē, Olainē, Baložos, Jūrmalā, Slokā, Ragaciemā, Tukumā, Jelgavā, Ozolniekos, Salaspilī, Sauriešos, Ikšķilē, Ogrē, Ķegumā, Lielvārdē, Saulkrastos, Zvejniekciemā, Cēsīs, Priekuļos, Valmierā, Strenčos, Daugavpilī, Liepājā, Grobiņā, Madonā, Ērgļos, Jaunjelgavā, Skrīveros un Iecavā. Kampaņas laikā tiks vākti ziedojumi, lai jaundzimušo bērnu vecāki varētu saņemt emocionālu un informatīvu atbalstu no pirmās emocionālās palīdzības mammām mazuļa pirmajos četros dzīves mēnešos un piedalīties vecāka un bērna atbalsta grupās, turklāt šo saziedoto summu dubultos Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) kopienas iniciatīva.

Paredzēts, ka brīvprātīgie klauvēs pie apkaimju iedzīvotāju durvīm, lai aicinātu iedzīvotājus atbalstīt programmu “Piedzimstot bērniņam”. Visiem ziedojumu vākšanas kampaņā iesaistītajiem būs īpašas pazīšanās zīmes, ziedojumi tiks vākti skaidrā naudā speciāli noformētos ziedojumu spainīšos, bet ziedot varēs arī ar bankas karti maksājumu terminālī vai kampaņas mājaslapā. Ikviens no kampaņas dalībniekiem varēs uzrādīt pilnvarojumu vākt līdzekļus Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas vārdā.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja norādīja, ka šogad aktivitātes mērķis ir parūpēties, lai jaundzimušo bērnu vecāki, kas saskaras ar grūtībām, varētu saņemt tik ļoti nepieciešamo emocionālo un praktisko atbalstu no PEP jeb pirmās emocionālās palīdzības mammām. Viņa cer, ka jaunieši arī šogad sastaps daudz atsaucīgus cilvēkus, lai kopā mēs varētu palīdzēt vairāk Latvijas jaunajām ģimenēm. Turklāt mērķim saziedotos līdzekļus dubultos Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) kopienas iniciatīva.

Šāda aktivitāte Latvijā norit jau vienpadsmito gadu, un tiek prognozēts, ka šogad tajā piedalīsies vairāk nekā simts brīvprātīgie dalībnieki. Kopumā aizvadīto gadu laikā, pateicoties brīvprātīgo palīgu atbalstam, savākti vairāk nekā 150 000 eiro dažādu atbalsta projektu realizēšanai.