Atpakaļ

Druvā seminārā informēs par Kopējo lauksaimniecības politiku 2023.-2027.gadā

Druvas kultūras namā šodien notiks Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) seminārs par Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) stratēģisko plānu 2023.-2027.gadā, informē ministrija.

Pasākums sāksies plkst.10.

Semināru ciklā tiek organizēti kopumā 23 reģionālie pasākumi.

Pasākumu mērķis ir veicināt lauksaimnieku un lauku uzņēmēju izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem.

Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz jautājumiem.

Ministrijā atzīmē, ka galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi, ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts, pārdalošais maksājums, saistītais ienākumu atbalsts, agrovide, ekoshēmas, VAAD jaunā lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā, laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi, pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā, izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā un konsultantu sniegtais atbalsts.