Atpakaļ

Faktiskā bezdarba līmenis janvārī bija 6,9%, reģistrētais – 6,3%

2023.gada janvārī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 6,9%, un salīdzinājumā ar 2022.gada decembri tas ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Gan sieviešu, gan vīriešu bezdarba līmenis janvārī pieauga par 0,2 procentpunktiem (attiecīgi līdz 4,9% un 9,0%).

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,3%, un kopš decembra tas ir pieaudzis par 0,2 procentpunktiem. Salīdzinot ar 2022.gada janvāri, faktiskā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem, reģistrētā – par 0,6 procentpunktiem.

2023.gada janvārī Latvijā bija 65,9 tūkstoši bezdarbnieku (23,1 tūkstotis sieviešu un 42,8 tūkstoši vīriešu), kas ir par 1,8 tūkstošiem vairāk nekā 2022.gada decembrī, bet par 3,3 tūkstošiem mazāk nekā janvārī. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir palielinājies par 0,9 tūkstošiem, taču sieviešu – par 0,8 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļa vietne

CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālā statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un un bezdarbs.