Atpakaļ

Izstrādāts rīks, ar ko aprēķināt paredzamās apkures izmaksas

 Nekustamā īpašuma kompānija “Latio” izstrādājusi siltumenerģijas aprēķinu kalkulatoru, ar ko aprēķināt paredzamās apkures izmaksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Indikatīvo apkures izmaksu noteikšanai siltumenerģijas kalkulatorā nepieciešams norādīt trīs pozīciju datus – mājokļa platību, siltumenerģijas patēriņa klasi vai vidējo siltumenerģijas patēriņu gadā un siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifu – tas atrodams kalkulatoram pievienotajā saitē uz Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) mājaslapu.

Pēc šo datu ievades kalkulators aprēķina orientējošās izmaksas esošajam apkures veidam. Līdztekus tas ļauj salīdzināt izmaksas arī alternatīviem siltumapgādes veidiem šajā īpašumā. Tādējādi risinājums ir noderīgs, lai sniegtu ieskatu arī tiem iedzīvotājiem, kas šobrīd izvērtē sava mājokļa apkures sistēmas veida maiņu, piemēram, dabas gāzes vietā izvēloties citas alternatīvas, tostarp malku, granulas, siltumsūkņus.

Jaunā siltumenerģijas kalkulatora sākotnējais izstrādes mērķis bijis izveidot rīku, kas nozares profesionāļiem ļautu aprēķināt orientējošās īpašuma apkures izmaksas. Tomēr, izprotot kalkulatora nozīmību situācijā, kad vairums iedzīvotāju ir neziņā par gaidāmajām izmaksām, rīks šobrīd pielāgots, lai būtu pieejams ikvienam.