Atpakaļ

Kuldīgas novada militārajā objektā “Upīškalns” notiks Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā

Kuldīgas novada militārajā objektā “Upīškalns” šodien notiks Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā ar dienesta pistolēm, lai pilnveidotu karavīru un zemessargu šaušanas prasmes, aģentūru LETA informēja Zemessardze.

Lauka šaušanas vingrinājuma noteikumi paredz šaušanu ar dienesta pistolēm pa dažāda lieluma, krāsas un formas mērķiem, kas novietoti dažādos attālumos. Dalībniekiem ir jāspēj ierobežotā laikā trāpīt pēc iespējas vairāk mērķiem. Šaušanas prasmes dienesta laikā apgūst un pilnveido ikviens karavīrs un zemessargs valsts aizsardzības uzdevumu veikšanai.

Lauka šaušanas tradīcijas Latvijā aizgūtas no Zviedrijas. Zemessardzei izveidojusies ilggadēja sadarbība ar Zviedrijas Pistoļšaušanas asociāciju, kas ir apmācījusi mūsu zemessargus rīkot šāda veida vingrinājumus.

Zemessardze aicina Upīškalna apkārtnes iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos formas tērpos un ar izpratni izturēties pret Zemessardzes plānveida vingrinājumiem, kuru mērķis ir valsts aizsardzības spēju stiprināšana.