Atpakaļ

Latvijas ostās bākas izgaismotas Ukrainas karoga krāsās

Atbalstot Ukrainu cīņā pret Krieviju, piektdien Latvijas ostās bākas izgaismos Ukrainas karoga krāsās,  informē Satiksmes ministrija.

Vienlaikus ministrijā norāda, ka tādējādi tiek izrādīta arī solidaritāte Ukrainas Valsts hidrogrāfijas dienestam, kas Krievijas plaša mēroga militārās agresijas laikā darījis visu iespējamo, lai turpinātu darbību, rādot kuģiem pareizo ceļu un gādājot, lai brauciens būtu drošs.

Gar Latvijas piekrasti ir izvietotas 19 bākas, un izgaismotas tiks visas tās, kurām tehniski ir paredzēta šāda iespēja: Liepājas, Ovīšu, Mērsraga, Daugavgrīvas bāka un bākas tornis pie pārvaldes ēkas Rīgā. Rīgas brīvosta izgaismojumu saglabās arī brīvdienās.

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) norāda, ka ir pagājis gads kopš Krievijas sāktā pilna mēroga kara Ukrainā.

“Krievijas nežēlība ir prātam neaptverama, un mūsu uzdevums ir visos veidos sniegt atbalstu Ukrainai līdz pilnīgai tās uzvarai pār šo teroristisko valsti. Ukraina pasaules līmenī ir kļuvusi par simbolu gaismai, kas cīnās ar tumsu. Lai bākas jūrā, kas izgaismotas Ukrainas karoga krāsās, palīdz uzveikt tumsu un rāda ukraiņu tautai ceļu uz uzvaru pār ienaidnieku!” pauž Vitenbergs.

Bākas ir Latvijas Jūras administrācijas īpašumā, un tās vadītājs Jānis Krastiņš izsaka pateicību ostām par to atvērtību vienoties kopīgā morālā atbalstā.

“Jūras administrācija viennozīmīgi atbalsta Ukrainas kolēģus. Uzskatām, ka morālais atbalsts šādas akcijas veidā ir ļoti nozīmīgs un dos papildu spēkus, pārliecību Ukrainas kolēģiem cīņā par savu tēvzemi un brīvību,” norāda Krastiņš