Liepājā notiks aizsardzības un drošības izaicinājumiem veltīts hakatons
No 24.marta līdz 26.martam notiks piektais aizsardzības un drošības izaicinājumiem veltītais hakatons “The 5th CASSINI hackathon Security&Defence”, kas vienlaikus norisināsies desmit Eiropas valstīs, tai skaitā arī Latvijā, Liepājā, informēja biedrības”Impact Hub Liepāja” sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Liniņa.
Hakatona dalībnieki pulcēsies klātienē “Impact Hub” telpās, lai kopā ar uzņēmējdarbības, aizsardzības un citiem ekspertiem, radītu risinājumus Eiropas Savienības (ES) drošības izaicinājumiem, izmantojot ES Zemes novērošanas un satelītu datus.
Pasākumam aicināts pieteikties ikviens, kam interesē uzņēmējdarbība, aizsardzības joma un kosmosa tehnoloģijas, aizpildot pieteikšanās anketu, kas atrodama, sekojot interneta saitei “https://forms.gle/GorvJNSYcVALmP9P8″.
Hakatons norisināsies vienlaikus Bulgārijā, Horvātijā, Kiprā, Francijā, Ungārijā, Itālijā, Polijā, Rumānijā, Zviedrijā un Latvijā, lai vienotu Eiropas uzņēmējdarbības, kosmosa tehnoloģiju un aizsardzības entuziastus Eiropas kritiskās infrastruktūras, pārrobežu mobilitātes un jūras ceļu aizsardzības un drošības izaicinājumu risināšanā.
“Ņemot vērā pēdējā gada notikumus pasaulē un Latvijas ģeogrāfisko atrašanos, ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību dažādiem drošības riskiem, to risinājumiem un citiem aizsardzības faktoriem,” uzsver hakatona koordinatore Zane Feldmane.
Viņa piebilst, ka informācija, kas iegūta no Zemes novērošanas un satelītu datiem, pavērs jaunas iespējas radīt unikālus risinājumus, lai novērstu potenciālās krīzes situācijas un uzlabotu esošos drošības pasākumus, tādēļ organizatori aicina dalībniekus dalīties savās idejās un būt daļai no stipras un aizsargātas Eiropas īstenošanas.
Izmantojot “Copernicus”, “Galileo” un “EGNOS” satelītu navigācijas sistēmas datus, kā arī drošas savienojamības tehnoloģijas, dalībnieki radīs jaunus konceptus un produktus Eiropas drošības stiprināšanai, risinot vienu no trim izvirzītajiem izaicinājumiem, proti, koncepta vai produkta izstrāde pārrobežu mobilitātes aizsardzībai, koncepta vai produkta izstrāde jūras drošības stiprināšanai un koncepta vai produkta izstrāde, kas novērtē kritiskās infrastruktūras traucējumu riskus un plāno seku mazināšanas un atjaunošanas scenārijus.
Hakatonam var pieteikties ikviens interesents no 18 gadu vecuma, dalība hakatonā ir bez maksas.
Latvijā hakatona norisi koordinē biedrība “Impact Hub”, tostarp hakatonu atbalsta Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, RTU Zinātnes un inovāciju centrs, Latvijas jaunuzņēmumu asociācija “Startin.LV”, Kurzemes biznesa inkubators, biedrība “Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris”, “Rasa Botanicals” un AS “Cēsu alus.”