Atpakaļ

Pēc pārtraukuma Ventspilī atsākta rodeļu trases būvniecība

Pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma Ventspils slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” ir atsākti rodeļu trases būvniecības darbi,  informē Ventspils Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Helēna Blumberga.

Slēpošanas kalnā ir atsākta rodeļu trases būvniecība, turpinot pirms ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma iesāktos darbus, kā seguma nesošās konstrukcijas šķembu maisījuma kārtas izbūvi pie rodeļa ēkas, apkalpes ceļam un gājēju zonā pie apkalpes ceļa. Tāpat ir atsākti servisa ēkas apdares darbi un betona apmaļu izbūve, savukārt pašai rodeļu trasei ir sākti mehāniskie regulēšanas un pārbaudes darbi.

Jaunā rodeļu trase Ventspilī būs vienīgā vieta Baltijā, kas nobraucienā nodrošinās 360 grādu virāžu 40 metru augstumā virs jūras līmeņa, bet trases sākums būs novietots uz pāļiem aptuveni 10 metru augstumā no zemes līmeņa. Augstās klases vissezonu trase kopumā būs 808 metrus gara. No tiem ap 250 metru būs pacēlāja garums, kas braucēju ar kamanām nogādās starta vietā. Pavisam 26 kamanas būs aprīkotas ar elektronisko bremzēšanas sistēmu un elektriskām bremzēm, kas nodrošinās pašbremzēšanu gadījumā, ja priekšā braucošais apmeklētājs brauks lēnāk. Lietus laikā kamanas būs aprīkotas ar aizsegiem, pasargājot pasažieri no nokrišņiem. Nobrauciens būs 566 metru garš ar maksimālo ātrumu 40 kilometri stundā (km/h), turklāt izbraucienā varēs doties arī vecāks kopā ar bērnu, jo kamanu kravnesība būs 150 kilogrami.

Būvprojektā tiek paredzēta arī piegulošās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana. Plānots, ka jaunā rodeļu trase apmeklētājiem būs pieejama šovasar, radot sešas līdz astoņas jaunas darba vietas Ventspilī. Paredzēts, ka gada laikā rodeļu trasi apmeklēs 60 000 līdz 70 000 interesentu, jo šādas atrakcijas ir populāras visā pasaulē un Baltijas mērogā tā būs visekskluzīvākā trase.