Atpakaļ

Turpinās iztiesāt “Saldus enerģijas” strīdu par BVKB lēmumu atcelt tiesības pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros

Administratīvajā rajona tiesa šodien plkst.11 turpinās iztiesāt uzņēmēja Ulda Mierkalna pastarpināti piederošā SIA “Saldus enerģija” strīdu ar Būvniecības valsts kontroles biroju (BVKB) par tā lēmumu atcelt uzņēmumam piešķirtās tiesības pārdot biomasas elektrostacijā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, informē tiesa.

Iepriekš birojā aģentūrai LETA norādīja, ka tiesvedība skar BVKB 2021.gada 21.septembra lēmumu, ar kuru atcelts Ekonomikas ministrijas 2015.gada 30.novembra lēmums par tiesību piešķiršanu “Saldus enerģijai” pārdot biomasas elektrostacijā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

Tāpat ar šo lēmumu “Saldus enerģijai” noteikts pienākums atmaksāt SIA “Enerģijas publiskais tirgotājs” nepamatoti saņemto valsts atbalstu.

Komersants biroja 2021.gada 21.septembra lēmumu ir pārsūdzējis Administratīvajā rajona tiesā.

“Saldus enerģija” 2021.gadā strādāja ar 1,454 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 223 910 eiro zaudējumus, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Saldus enerģija” reģistrēta 2009.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 43 684 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir SIA “Kubit” (80,46%), kuras īpašnieks ir Mierkalns, un AS “Pata Saldus” (19,54%), kuras patiesais labuma guvējs ir Mierkalns.