Atpakaļ

Ventspils un Talsu novados notiks Zemessardzes mācības

No 17. līdz 19. martam Ventspils novada Vārves un Talsu novada Ģibuļu pagastā, kā arī Zemessardzes 46. kājnieku bataljonam piegulošajā teritorijā, šautuvē “Medņi-3”, norisināsies zemessargu plānveida mācības.

Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā, pildot visdažādākos mācību uzdevumus.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē karavīru un zemessargu militārās apmācības process tiek organizēts nepārtraukti visa gada garumā, veicot dažādus taktiskos uzdevumus gan vasaras, gan ziemas periodos. Regulāro plānveida mācību laikā karavīri uzlabo savu gatavību Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai un savu spēju pilnveidošanai.

Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” un Ventspils un Talsu novada pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Mācību laikā Vārves un Ģibuļu pagastos zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību.

Pa autoceļiem Vārves un Ģibuļu pagastos iespējama īslaicīga militārā transporta pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ventspils un Talsu novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.