Atpakaļ

Vides valsts dienests: Pagaidām nav pamata bažām par vides piesārņojumu no Baltijas jūrā degošā kuģa

Šobrīd nav nekāda pamata bažām par vides piesārņojumu, kas varētu rasties no Baltijas jūrā degošā kuģa,  informē  Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

VVD rīcībā esot precīza informācija par kravas sastāvu un apjomiem. Vides riski esot novērtēti un tiekot vadīti, līdz ar to neesot bažu par vides piesārņojumu.

Visi atbildīgie dienesti un kuģa īpašnieka pārstāvji ir iesaistīti un rīkojas avārijas seku novēršanā savas kompetences ietvaros, savukārt VVD turpinās situācijas uzraudzību.

Kā ziņots, Baltijas jūrā aizvadītajā naktī aizdedzies kuģis “Escape” ar bīstamu kravu, kurš rīta pusē bez apkalpes dreifēja Rīgas jūras līča rietumu piekrastē.

Kā aģentūru LETA informēja Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita, kuģa apkalpe pameta to glābšanas laivā un tika uzņemti uz kuģa “Kairit” klāja.

“Escape” kuģo zem Nīderlandes karoga, un uz tā konteineros ir bīstama krava – polimēri un krāsu materiāli. Patlaban nav ziņu, ka konteineri būtu deguši.

Kuģa garums ir 168,03 metri un platums – 25,83 metri. Kuģa bruto tonnāža ir 17 368 tonnas, bet pilnā kravnesība (DWT) – 21 293 tonnas.

Kuģis bija ceļā no Klaipēdas uz Rīgu.