Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Visā Latvijā notiks Jaungada sagaidīšanas pasākumi; uguņos tikai atsevišķās pašvaldībās

Šodien visā Latvijā notiks jaunā gada sagaidīšanas pasākumi, savukārt uguņošana notiks tikai atsevišķās pašvaldībās.

Kopīgu jaunā gada sagaidīšanu iedzīvotājiem rīko visas lielākās Latvijas pašvaldības.

Liepājā gadu mijas pasākums šodien plkst.23 notiks pie Liepājas galvenās egles Rožu laukumā. Īpašais svētku notikums būs Dona koncerts.

Lai arī 2023.gadu Liepājā sagaidīs bez tradicionālā salūta, esot vienoti ar ukraiņu tautu cīņā pret Krieviju, gadu mijas mirkli īpašu darīs dažādi muzikāli un spoži gaismu efekti uz svētku skatuves, sola organizatori.

Pirms pulcēties Rožu laukumā un kopīgi sagaidīt gadu mijas brīdi 31.decembra vakarā, Svētās Trīsvienības baznīcā plkst.22 uz gada nogales koncertu ziemas skaņās un sajūtās aicinās mūziķi Igo un Jānis Strazds. Koncertā skanēs dziesmas no Igo repertuāra ziemas nakts noskaņās.

Līdz ar 2023.gada iestāšanos, 1.janvārī svētku skatuvi pārņems radio DJ Magnuss Eriņš, aicinot uz kopīgu izdejošanos.

Kuldīgā Jaungadu sagaidīs ar gaismas spēli pār Ventas Rumbu un Ivo Fomina koncertu.

No plkst.22 līdz jaunā gada pirmajai stundai Kuldīgas Pilsētas dārzs būs pārvērsts par mirdzošu un melodisku Jaunā gada sagaidīšanas notikuma vietu ar karstiem dzērieniem, dejām un dziesmām.

No plkst.22 uz skatuves kāps saksofonistu un DJ projekts “Saxo White”, bet plkst.23 ar zināmām dziesmām priecēs Fomins ar grupu.

Šogad klasiskā salūta vietā gaismu spēlēs ar dažādiem specefektu pārsteigumiem rotāsies Ventas Rumba, no plkst.23 līdz 00.10 būs vērojamas gaismu spēles “Ventas Rumba. Četri gadalaiki. Ziema”.

Īsi pirms pusnakts paredzēta Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ineses Astaševskas (“Kuldīgas novadam”) Jaungada uzruna.

Būs iespējams vērot pasākuma norisi arī tiešraidē Kuldīgas novada pašvaldības sociālo mediju kontos.

Saldū pašvaldība aicina iedzīvotājus sagaidīt 2023.gadu Oskara Kalpaka laukumā.

No plkst.22 ballīti iegriezīs “Radio SWH” dīdžejs Artis Dvarionas, savukārt no plkst.23 līdz plkst.1 paredzēta Jaunā gada balle kopā ar “MC orķestri” un Alisi Kanti. No plkst.1 līdz plkst.2 par svētku gaisotni atkal gādās Dvarionas.

Pusnaktī būs īpašs gaismu pārsteigums. Visas nakts garumā darbosies īpašais jaungada foto stūrītis un būs iespējams izliet savu laimi, kā arī varēs iegādāties uzkodas.

Vecgada vakarā Tukuma pilsētas Kultūras namā plkst.19 uzstāsies grupa “Credo”. Jau no plkst.17 būs iespējams iemēģināt roku dažādās interaktīvās atrakcijās, piemēram – pašiem liet laimes un kalt monētas. Ciemosies Vadims Masters, kurš demonstrēs savus neparastos mikromaģijas trikus. Būs atvērta kafejnīca “asni”.

Ļoti daudzas pašvaldības ir pieņēmušas lēmumu nerīkot gadu mijas uguņošanu, bet tā vietā izvēlējušas organizēt dažādus gaismas šovus. Šāds lēmums tiek pamatots ar daudzajiem Latvijā esošajiem bēgļiem no Ukrainas, jo viņu piedzīvotais esot atstājis spēcīgas psiholoģiskas traumas. Turklāt salūtu troksnis traumē mājdzīvniekus un jutīgākus cilvēkus.

Uguņošanu rīkos  Ventspilī, kur esot aptaujāti patvēruma meklētāji no Ukrainas, kas pauduši atbalstu salūtam.

Šovakar no plkst.23.30 ventspilnieki un pilsētas viesi aicināti kopā sagaidīt 2023.gadu Lielajā laukumā. Muzikāli enerģisku programmu līdz uguņošanai sarūpējusi latviešu deju mūzikas grupa “100.debija. Ventspils koncertam tiek gatavoti arī īpaši svētku pārsteigumi.

Īsi pirms pusvieniem naktī visus klātesošos ar svētku uzrunu sveiks pilsētas mērs Jānis Vītoliņš (“Latvijai un Ventspilij”). Uguņošana notiks tradicionāli pēc “Ventspils laika” – plkst.00.33.44. Uguņošanas priekšnesumā pirotehnikas mākslinieks Kalvis Kalniņš būs iekļāvis arī vairākus inovatīvus pirotehnikas risinājumus.

Par uguņošanu gadu mijā esot nobalsojuši arī Talsu iedzīvotāji.

Talsu pilsētas laukumā plkst.23.30 Jauno gadu varēs sagaidīt kopā ar grupu “Credo”. Uz lielā ekrāna varēs vērot aizejošā gada atskatu.

Pusnaktī notiks svētku uguņošana.