Atpakaļ

VMD brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem Dienvidkurzemes novadā atdāvinājis trīs autocisternas

Pirmdien Valsts meža dienests (VMD) bez atlīdzības nodevis vienu “GAZ 66” un divas “ZIL 130” ugunsdzēsības autocisternas Dienvidkurzemes novada pašvaldības īpašumā, kur tās turpmāk izmantos Dienvidkurzemes Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība,  informē dienests.

Kā norāda VMD, neskatoties uz to, ka konkrētās “ZIL” un “GAZ” automašīnas ražotas laika posmā no 1979. līdz 1986.gadam, tās ir labi uzturētas.

Vienlaikus dienestā informē, ka tā rīcībā joprojām ir vismaz 20 padomju laikā ražotas ugunsdzēsības automašīnas, kas atsevišķos gadījumos tiek piesaistītas meža ugunsgrēku dzēšanā. No tām piecas tuvākajā laikā plānots nosūtīt Ukrainas aizstāvjiem.

VMD atzīmē, ka pēdējo 12 gadu laikā dienests veic ugunsdzēsības transporta nomaiņu, padomju laikā ražoto transportu aizstājot ar modernām automašīnām, kas ir īpaši pielāgotas meža ugunsgrēku dzēšanai.

Līdz šim iegādātas 35 jaunas “Mercedes Benz Unimog” autocisternas, kas izvietotas 15 meža ugunsdzēsības stacijās, veidojot optimālu pārklājumu visā Latvijas teritorijā.

Jau ziņots, ka pērn VMD, ieguldot vairāk nekā vienu miljonu eiro, iegādājies četras jaunas meža ugunsdzēsības automašīnas “Mercedes Benz Unimog U4023”. Viena specializētā automašīna izmaksā vairāk nekā 250 000 eiro, tās pamatbāzi ražo “Daimler Benz” Vācijā, savukārt sūkņus uzstāda Lietuvā. Autocisternas VMD piegādā SIA “Unimotrs Latvia”.

VMD uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. VMD misija ir rūpēties par atbildīgu meža izmantošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.