Atpakaļ

Latvijas-Baltkrievijas robežas sargāšanas izdevumiem piešķir 182 000 eiro

Valdība otrdien atbalstīja 182 438 eiro piešķiršanu Iekšlietu ministrijai par izdevumiem, ka radušies pastiprināti sargājot robežu ar Baltkrieviju.

Izdevumi tiks kompensēti par jūliju, bet atsevišķās pozīcijās arī par maiju. Izdevumus veido samaksa par virsstundu darbu, piemaksas par nakts darbu, par darbu svētku dienās, par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos, par nozīmīgu ieguldījumu, komandējumu izmaksas un degvielas iegādes izmaksas.

Kopumā šogad no Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 7384 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā ir uzņemti 317 cilvēki.

Pērn visa gada laikā kopā tika novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.