Atpakaļ

Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas monētu “Zelta zirgi”

Latvijas Banka šodien izlaidīs zelta monētu “Zelta zirgi”, kas veltīta zelta zirga tēmai, kura plaši atspoguļota mitoloģijā un literatūras darbos, informēja Latvijas Bankas pārstāvji.

Monētas priekšpusē jeb aversā ir attēloti divi zirgi ar paceltu labo kāju un kroni galvā, savukārt monētas aizmugures jeb reversa centrā ir attēlots ratu ritenis.

Monētas tirāža ir 2500 eksemplāru.

Monētas cena Latvijas Bankas kasēs būs 125 eiro, bet iegādes limits vienai personai noteikts – trīs monētas.

Kolekcijas monētu varēs iegādāties tikai tīmekļvietnē “e-monetas.lv” no 15.novembra plkst.12. Veikto pirkumu saņemšana būs iespējama ar pasta starpniecību vai klātienē Latvijas Bankas kasēs Rīgā, Bezdelīgu ielā 3. Lai nodrošinātu vienmērīgu klientu plūsmu, pasūtījumu saņemšanai Latvijas Bankas kasēs tiks piemērots izlīdzinātais grafiks.

Monēta kalta Lietuvas kaltuvē “Lietuvos monetų kalykla”.

Monētas grafiskā dizaina autors ir Ivars Heinrihsons.

Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs.

Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības.